Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tak pojď, zpívá Adam Mišík. Vyzývá vrstevníky, aby se víc hýbali

Adam Mišík | foto: Matyáš Theuer, Colours of Ostrava

10 2015
Nejen olympijským medailistům Vavřinci Hradilkovi, Veronice Vítkové nebo Mirce Knapkové záleží na tom, aby české děti začaly více sportovat. Projekt Sazka Olympijský víceboj podpořil také Adam Mišík. Zpěvák a herec nazpíval píseň „Tak pojď!“, k níž natočil také videoklip.

„Sport je super věc, dobrá škola do života. Když jsem vyrůstal, zabavil jsem se, poznal jsem nějaký kolektiv, věnoval jsem se něčemu naplno. Je dobré, aby se děti něčemu věnovaly, protože jinak člověk ztrácí motivaci do života,“ řekl Adam Mišík, který do dvanácti let hrával fotbal.

Tvorbě písničky věnoval tři měsíce. Účastnil se i natáčení klipu, které probíhalo díky podpoře Ministerstva obrany také na stadionu Armádního sportovního centra Dukla. „Můj táta na Dukle hrál až do dorostu fotbal. Já jsem vyrůstal ve fotbalovém prostředí a snil jsem dokonce o tom, že ze mě bude fotbalista. Pak jsem si vybral umění, a tím moje sportovní kariéra skončila. Je fakt, že někdy mi sport schází,“ dodal Mišík.

Česko sportuje

Vše o projektu

Klip je součástí doplňkového úkolu pro školy zapojené do společného projektu Sazky a Českého olympijského výboru v rámci kampaně Česko sportuje na podporu zdravého životního stylu.

K písničce musí vymyslet jednoduchou a vtipnou choreografii, inspirovat se při ní tanečními prvky z refrénu písničky Adama Mišíka, zapojit co nejvíc žáků a natočit video. Školy soutěží o body do celkového hodnocení i o koncert mladého zpěváka.

„Naším cílem je ukázat dětem sport a pohyb jako přirozenou součást života. Proto si uvědomujeme, že musíme zapojit také osobnosti mimo sport. Tohle je nejen první krok, ale také návrat ke kořenům. Český olympijský výbor se dlouhodobě snaží propojit kulturu a sport, které k sobě historicky patří,“ řekl Marek Tesař, marketingový ředitel Českého olympijského výboru.

Motivací pro školáky, kteří v rámci projektu testují své fyzické schopnosti, je možnost setkat se s olympioniky nebo při splnění všech disciplín získat sportovní vysvědčení. To na konci školního roku dětem ukáže, pro které sporty mají největší předpoklady a kde se jim ve svém okolí mohou věnovat. Teď také mohou vyhrát koncert populárního zpěváka, který vzhledem k vytíženosti nemá na sportování moc času.

„Někdy mám takové nárazy, že chodím do fitka, mám trenéra, cvičím s ním dva měsíce, ale potom zase mám dlouhou pauzu,“ řekl Mišík. „Umělecký život ke sportu není úplně milosrdný, bohužel se to moc neslučuje. Ale sport a umění si jsou hodně podobné v hravosti, dynamičnosti, improvizaci. Mám plán, že se sportu chci věnovat víc, ale čekám na filmový projekt, který mi zadá, že se budu muset hodně vytvarovat, a to mě konečně přinutí k tomu, aby se ze mě stal Arnold Schwarzenegger.“

Autor:


Další z rubriky

Velmi žhavé hry: na maraton v olympijském Tokiu už v sedm ráno

VYČERPÁNÍ. Chorvatská vytrvalkyně Matea Matoševičová musela být v cíli...

Kdo si rád nazouvá tenisky ve chvílích, kdy je ráno ještě mladé, by následující zprávou měl být...

Švýcaři v referendu odmítli pořádání olympiády 2026 v Sionu

PODPORUJEME SION 2026. Nálepka na skle volební místnosti, kde Švýcaři v...

Švýcarsko se nebude ucházet o právo uspořádat v roce 2026 zimní olympijské hry. Obyvatelé kantonu...

Čeští sportovci stále nedostali finanční odměny za olympijské medaile

DVĚ ZLATA. Češka Ester Ledecká ovládla obě disciplíny, ve kterých na hrách v...

Od premiéra v demisi Andreje Babiše dostali 23. dubna šeky na částky, které si vysloužili za zisk...Najdete na iDNES.cz