Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Sobota 21. října 2017 Brigita

Českou vlajku ponese Sáblíková. Super, díky, radovala se

Martina Sáblíková se raduje s českou státní vlajkou. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

26 2010
Vancouver (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Martina Sáblíková bude vlajkonošem české výpravy při slavnostním zakončení olympijských her. Dvojnásobná olympijská vítězka z Vancouveru a nejúspěšnější česká sportovkyně v historii zimních her nesla vlajku už před čtyřmi lety v Turíně. Tehdy ale při zahajovacím ceremoniálu.

Čestný úkol rychlobruslařce svěřil šéf národního olympijského výboru Milan Jirásek ve čtvrtek při oslavách v Českém domě. "Jsi pověřena nést českou vlajku na zakončení her, jichž jsi se stala hrdinkou," řekl Jirásek.

"Díky, díky. Je to bezva," reagovala rychlobruslařka. "Nevím, jak se ponese, ale drží se rukama, tak to zvládnu," řekla Sáblíková, která se po zisku druhé zlaté na pětikilometrové trati stále cítila utahaná.

"Možná jsem v to tajně doufala. A myslím, že ji unesu, sil mi zbylo ještě dost," usmála se. "Vždycky je to čest nést českou vlajku. V Turíně to bylo super, tady to bude super taky," těšila se Sáblíková, která tajně doufala, že by vlajku mohla nést.

Dvaadvacetiletá rychlobruslařka získala na oválu v Richmondu celkem tři medaile. Nejprve vyhrála závod na 3000 metrů, poté vybojovala bronz na poloviční trati. Svou dominanci stvrdila triumfem na pětce a jako první Češka vybojovala na jedněch zimních hrách tři cenné kovy.

Sáblíková bude třetí vlajkonoškou na zakončení her po sobě. V Turíně nesla vlajku olympijská šampionka z volné třicítky Kateřina Neumannová, předloni v Pekingu na letních hrách převzala čestný úkol diskařka Věra Cechlová.

Fanoušci při zápase Česko - Slovensko. (17. února 2010)Podpora Martině Sáblíkové

Připojte se k ostatním příznivcům Martiny Sáblíkové. Fanoušci se scházejí na facebooku.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze