Českou výpravu navštíví prezident

5 2004
Atény - Významnou návštěvu očekávají členové Českého olympijského výboru v Aténách. Do dějiště her si třídenní cestu naplánovat prezident Václav Klaus. Dvanáctého srpna by měl navštívit komplex Elliniko a podívat se na kanál vodních slalomářů. Pak se zúčastní vztyčení české vlajky v olympijské vesnici.

"Odpoledne je v plánu přijetí na ambasádě za účasti sportovců a vedení olympijského výboru," řekl ČTK šéf české olympijské mise v Aténách František Dvořák.

V pátek třináctého se prezident dopoledne vydá na slavnostní otevření do českého olympijského domu a krátce navštíví sportoviště. "Nejspíš jachtařskou marínu, která je nedaleko," řekl Dvořák. Večer pak hlava státu zhlédne slavnostní zahájení
Her.

V prvním dnu olympiády se pak Klaus vydá do hlediště. "Nabízíme mu třeba tenis, velodrom nebo gymnastiku," vypočítal Dvořák.

Zajímavá by mohla být sportovní střelba, kde budou Kateřina Kůrková a Martin Tenk usilovat o medaile. "Ale je to hrozně daleko, to by v krátkém čase nestačil," vysvětlil Dvořák, proč se za českými nadějemi prezident asi nevydá.

Večer má Klaus pozvání na večeři, ale pak si asi nenechá ujít první utkání českých basketbalistek. "Je to velmi pravděpodobné," uvedl Dvořák.

Vedle prezidentských má česká výprava i běžné starosti. Má zatím třeba k dispozici jen pět ze šesti automobilů. Klíče sice dostala od všech vozidel, ale jedno zmizelo a policie po něm pátrá.

"Je to úsměvný příběh," řekl Dvořák a pokračoval: "Jedno
se ztratilo. Hledá se a řekli, že se to možná podaří do dvou dnů." K dispozici už jsou i šoféři, ale jeden má volno.

Dvořák se už byl podívat na tréninku kanoistů a řešil tam drobný problém s parkováním u penzionu. "Přišel nějaký policajt, že tam nemohou parkovat, ale dopadlo to dobře," líčil Dvořák. U kanálu veslařů se domlouvalo uskladnění lodí, na vodě trénují jachtaři Lenka Šmídová a Martin Trčka.

"Přímo do vesnice teď přijeli Trčkovi s motorovým člunem, který přitáhli za autem až sem a musíme řešit volný průjezd do maríny," uvedl Dvořák. Atény dnes také zažily patnáctiminutovou, mohutnou průtrž mračen. "Takovou jsem ještě nezažil," udivil Dvořáka proud vody, který ho na čas uvěznil v jídelně.

Voda prý přišla vhod, protože ve vesnici akorát pokládají travnaté koberce. "Aspoň se jim to dobře chytí," doplnil. Podle organizátorů her nicméně živel ve vesnici také zaplavil devět sklepů a plný vody byl i jeden konferenční sál.

Autoři: ,


Nejčtenější

Třetí zlato z olympiády mládeže. Malíková vyhrála čtyřstovku

Talentovaná atletka Barbora Malíková

Atletka Barbora Malíková vyhrála na olympijských hrách mládeže závod v běhu na 400 metrů a získala...

Další česká medaile na olympiádě mládeže, oštěpař Florian má bronz

JEDINÝ POKUS. Oštěpařka Barbora Špotáková se na MS v Tegu připravuje na svůj

Třináctou medaili získala česká výprava na olympijských hrách mládeže, oštěpař Martin Florian...Příliš bohatý život a předčasná smrt mocného funkcionáře Baumanna

Patrick Baumann hovoří v Los Angeles o chystaných olympijských hrách.

VIDEO Patrick Baumann byl snad všude. Mnohému předsedal, kdekomu šéfoval. Hodně toho změnil, počtu...

Další z rubriky

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...Najdete na iDNES.cz