Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Češky čeká odveta, boj o páté místo

26 2004
Atény - České basketbalistky neprošly na olympijském turnaji sítem čtvrtfinále, v pátek dopoledne proto podstoupí zápas o konečné páté místo. V posledním aténském vystoupení je čeká odveta se Španělkami, kterým podlehly o dva body v prodloužení (78:80). "Poučily jsme se z prvního zápasu, takže víme, že kromě trojek umějí také rychlé protiútoky," řekla kapitánka Hana Machová.

České hráčky ve čtvrtek dopoledne trénovaly a připravovaly si vysunutou obranu. Chtějí tak zabránit přestřelce Španělek z trojkové vzdálenosti, která jim právě v první zápasu olympijských her činila velké potíže.

Zápas sledujeme ON-LINE

Trojkou totiž Španělky dvě sekundy před koncem zápasu vyrovnaly, vynutily si prodloužení a v něm vydřely první výhru na turnaji. "To se nesmí opakovat," znělo z českého táboru po tréninku.

Český tým nesmí zbytečně ztrácet míče. "Musíme si dobře přihrávat, dokážou každého zaváhání využít. Jsou velmi rychlé," varovala Machová.
 
Všechny hráčky se dušují, že jsou připraveny bojovat o páté místo, které by prý odpovídalo postavení českého basketbalu ve světě. "Bylo by to super, vybojovat stříbro na ME a páté místo na olympiádě," připomněla Machová loňský úspěch. "Ale získaly jsme tady další zkušenosti a já věřím, že nebyly poslední."
 
Zuzana Pavlíčková věřila, že si její spoluhráčky budou vědět rady. "Víme, že jejich největší zbraní jsou trojky, o čemž jsme se přesvědčily v prvním zápasu. Ale tu porážku jim chceme oplatit," vyhlásila. "Musíme ale hrát až do poslední sekundy," upozornila Pavlíčková na fatální chybu české obrany v prvním duelu. "Věříme si, páté místo by bylo skvělé a český tým by si ho zasloužil," řekla.
 
"Jen se nesmí opakovat ten výkon proti Rusku," připomněla Jana Veselá totálně nevydařený čtvrtfinálový zápas. "Trénovaly jsme bránění trojek a dobře je známe, takže věřím, že je tentokrát porazíme," dodala Veselá.

Zápas začíná v 10.15 středoevropského času, budeme ho sledovat ON-LINE.

Autoři: ,


Další z rubriky

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Romane, milujeme tě, volali v Rychnově


Rychnov nad Kněžnou Ranní slunce odhaluje městečko schované v údolí. Rychnov nad Kněžnou, místo, jež desetibojař Roman...

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...Najdete na iDNES.cz