Český dům otevře své brány

12 2004
Atény - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Hodinu po pátečním polední řeckého času bude v Aténách otevřen Český olympijský dům. Prostornou budovu s terasami si ČOV pronajal od řeckého Offshor Racing Clubu v Pireu. Z olympijských sportovišť je na dohled Stadion míru a přátelství, a také fotbalový stadion Karaiskaki.

"Budovu jsme přebrali v dobrém stavu, až na menší potíže se zasíťováním jsme na žádná úskalí nenarazili," pochvaluje si Blanka Ježková z agentury Česká olympijská, a.s., která je marketingovým partnerem Českého olympijského výboru.

"Do Atén jsme dorazili desátého, na přípravu nám zbyly tři dny. Cargo z Prahy dorazilo až ve středu, takže práce bylo dost. Rozmisťovat reklamní panely a nápisy sponzorů, zařizovat místnosti technikou, připravit zázemí pro Českou televizi," popisuje jen malou část úkolů.

"ČOD má šest lidí a k ruce máme deset dobrovolníků z řad českých studentů," představuje   prozatímní osazenstvo domu.

To se od pátku o poznání rozroste. Setkávat se zde budou sportovci, novináři, funkcionáři, zástupci sponzorů a partnerů ČOV. "Ve druhém patře je vyhrazen pracovní prostor pro zástupce akreditovaných médií, k dispozici budou mít počítače s internetem."

V nejvyšší patře budou probíhat mimo jiné tiskové konference s medailisty, a také doprovodný kulturní program. Pro hosty je připravena i výstava mapující českou historii od jejích počátků až po současnost.

Zpravodajský portál iDNES a nejčtenější seriózní noviny MF DNES připravili pro návštěvníky olympijského domu on-line olympijské zpravodajství. Ve 3. patře je umístěna plazmová obrazovka, na které může každý nepřetržitě sledovat nejaktuálnější zprávy z olympijského dění.

Návštěvníkům ČOD bude samozřejmě k dispozici i aktuální vydání deníku MF DNES.  Dále je ve 2. patře Českého olympijského domu připravena internetová kavárna. K dispozici jsou čtyři počítače, z nichž dva jsou vybaveny interní čtečkou fotografií pro všechny typy digitálních fotoaparátů.

Autor:


Nejčtenější

Další česká medaile na olympiádě mládeže, oštěpař Florian má bronz

JEDINÝ POKUS. Oštěpařka Barbora Špotáková se na MS v Tegu připravuje na svůj

Třináctou medaili získala česká výprava na olympijských hrách mládeže, oštěpař Martin Florian...

Další z rubriky

Jak si vedlo 142 českých olympioniků

Bába, Capalini, Šebrle

Atény Výprava 142 českých sportovců na olympiádě přivezla z Atén 8 medailí a řadu dalších míst těsně pod...

Šebrle: Jsem línej na to, co mě nebaví


Atény Přišel neoholený, kruhy pod očima, v obyčejném triku. Mžoural a chraptěl. Skoro nespal. Nejradši by...

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...Najdete na iDNES.cz