Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Český dům v Pireu oslavil bronz

15 2004
Atény - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Dlouhý den bronzové střelkyně Kateřiny Kůrkové vyvrcholil večer v Českém olympijském domě v Pireu. Stala se zde hlavní hrdinkou premiérové oslavy medailového úspěchu české výpravy. V neděli pak Kateřina Kůrková odpovídala z olympijské vesnice v on-line rozhovoru čtenářům iDNES.

Odpovědi Kateřiny
Kůrkové -
 ZDE


Jako první si v olympijském domě vyslechla queenovský "tradicionál" We are the champions, který se v Aténách bude hrát českým medailistům. Dostala květinové pugety od prezidenta Václava Klause a v zastoupení jejího náměstka i od ministryně školství a tělovýchovy Petry Buzkové.

Společně se svým otcem a trenérem v jedné osobě Petrem Kůrkou si odnesla i zbrusu nové švýcarské hodinky. Na krk si pověsila jednu ze třiceti speciálních zlatých medailí, kterou nechal Český olympijský výbor vyrobit pro české medailisty.

Moderátor večera Štěpán Škorpil jí připomněl, že to není zdaleka poslední odměna za její skvělý výkon. Za bronzovou medaili vypsal český olympijský výbor odměnu 300 000 korun. "schovám si je do kasičky," nastínila sympatická dívka své plány.

Ještě jednou se vrátila k bronzovému závodu. "Musím říci, že jsem do něj šla s cílem si ho maximálně užít," prozradila hostům v Českém domě. "Vždyť kdo ví, co nás čeká v budoucnu. Olympiádu může člověk zažít taky jen jednou za život."

"Finále jsme všichni moc prožívali. Nejenže jsme nedutali, ale málem ani nedýchali," popsal atmosféru závodu očitý svědek Václav Klaus. "Pocit to byl moc pěkný, málem jsme zaslzeli," dodal.

V dvojjediné roli prožíval medailový úspěch své dcery Petr Kůrka, sám někdejší velmi úspěšný střelec. "Ale olympijskou medaili ve své sbírce nemám. A to jsem byl na třech hrách," pokyvoval hlavou. "Jsem šťastný," dodaly pyšně.

Závod prý pečlivě sledovali i další členové rodiny, byť jen prostřednictvím rozhlasu... "Mamina se ségrou a jejím přítelem vyrazili na chatu do hor. Nechytají tam signál české televize, tak chtěli zajít k sousedovi na Eurosport. Jenže táta jim to zakázal, prý aby se nenervovali," vysvětlila s úsměvem.

Ohlasy z domova: Katce jsme věřili, říkají Kůrkovi

Střelkyně Kateřina Kůrková pózuje s bronzem v olympijské vesnici v Aténách po on-line rozhovoru se čtenáři iDNES. (15. srpna 2004)Další z rubriky

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz