Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Český trenér Doktor rozhodl o složení čtyřkajaku pro Londýn

RADOST V CÍLI. Čeští kajakáři Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Jan Štěrba se radují již před cílem z vítězství v závodu Světového poháru na 1000 metrů v německém Duisburgu. | foto: Vít Chalupa

4 2012
Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Jan Štěrba. Tito muži by měli usednout do českého čtyřkajaku na olympijských hrách v Londýně. Rozhodl tak trenér národního celku Martin Doktor po konzultaci s dalšími odborníky.

Náhradníkem je Pavel Davídek, který s posádkou absolvuje celou závěrečnou přípravu a bude připraven zaskočit v případě zranění či nemoci.

"Po zkušenostech z loňska, kdy jsme před mistrovstvím světa v Szegedu dvakrát měnili složení posádky víme, že zcela připraveného člověka potřebujeme. Stát se může cokoliv," vysvětlil Doktor a pokračoval: "Dokonce plánuji, že ho s sebou vezmeme i do Londýna."

O složení posádky rozhodovali společně s Doktorem také americký trenéra konzultant Českého svazu kanoistů Jerzy Dziadkowiec a Karel Leština, který vede v Dukle Praha Pavla Davídka, Josefa Dostála a Lukáše Trefila.

Aby bylo jejich rozhodnutí maximálně objektivní, provedli u závodníků tenzometrické testy na sílu a směr záběru. "Jerzy nad jejich výsledky seděl dvě noci a do detailů zkoumal výsledky, skládal posádky, přehazoval v lodi lidi. Prostě hledal ideální složení. A to se nám snad nyní podařilo," pravil Doktor.

Ten přiznal, že mu dvě vítězství čtyřkajaku na Světových pohárech v polské Poznani a týden na to v německém Duisburgu pořádně zamotala hlavu. Zvlášť, když každé bylo v jiné sestavě a až na Dostála také v jiných pozicích na lodi.

"To nejde nazvat nepříjemnými starostmi. Ještě nikdy jsme neměli tolik velmi dobrých a vyrovnaných kajakářů. Je fajn vybírat z více možností, ale samozřejmě je nepříjemné pak osobně sdělovat ten verdikt. A to bych nikomu nepřál," uvedl Doktor.

Trenér rozhodnutí o složení olympijské posádky vyřkl o 14 dní dříve, než původně plánoval. "Když jsme našli už teď tak dobrou posádku, řekli jsme si, že bude nejlepší, když to oznámíme s předstihem. Pro klid v duši závodníků i nás. Navíc bude více času na společnou předolympijskou přípravu," uzavřel Doktor.

Po víkendových druhých a posledních nominačních závodech pro tuto sezonu, oznámil Doktor též složení národního celku pro červnové mistrovství Evropy v chorvatském Záhřebu.

Česká nominace kanoistů pro ME v Záhřebu

Muži
200 metrů
K1:
Filip Šváb (USK Praha)
K2: Jiří Kraft, Branko Tarkulič (Nymburk, Chomutov)
C1: Martin Fuksa (Dukla Praha).

500 metrů
K1:
Josef Dostál (Dukla Praha)
K2: Pavel Davídek, Lukáš Trefil (oba Dukla Praha)
C1: Martin Fuksa
C2: Jaroslav Radoň, Filip Dvořák (oba Dukla Praha)

1000 metrů
K1:
Josef Dostál
K2: Daniel Havel, Jan Štěrba (oba Dukla Praha)
K4: Pavel Davídek, Jakub Špicar, Patrik Kučera, Jakub Adam (všichni Dukla Praha)
C1: Martin Fuksa
C2: Jaroslav Radoň, Filip Dvořák
C4: Lukáš Koranda, Dan Drahokoupil, Tomáš Janda (Dukla Praha), Radek Miškovský (ostatní USK Praha).

5000 metrů
K1:
Jakub Adam (Dukla Praha)
C1: Lukáš Koranda (USK Praha)

Ženy
200 metrů
K1:
Jana Blahová (Hradec Králové)
K2: Andrea Doktorová, Jana Šebestová (Sezemice, Dukla Praha)
C1: Jana Ježová (Dukla Praha)

500 metrů
K1:
Jana Blahová
K2: Andrea Doktorová, Jana Šebestová.

1000 metrů
K1:
Anna Adamová (Dukla Praha)

5000 metrů
K1:
Anna Adamová.

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze