Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

I čeští biatlonoví medailisté už se vrátili z úspěšné olympijské mise

24 2014
Olympijský poklad je doma. Den po zlatých medailistkách - rychlobruslařce Martině Sáblíkové a snowboardistce Evě Samkové - přistál ve 22:05 v Praze zbytek české výpravy včetně úspěšných biatlonistů, kteří vybojovali v Soči pět cenných kovů.

Kromě vlajkonoše ze závěrečného ceremoniálu Ondřeje Moravce a dalších tří biatlonových medailistů Jaroslava Soukupa, Gabriely Soukalové a Veroniky Vítkové byl v leteckém speciálu ze Soči zbytek nejúspěšnější české výpravy v historii včetně běžců na lyžích Lukáše Bauera a Evy Vrabcové-Nývltové.

Jako první vystoupil z letadla Moravec obtěžkán svými třemi medailemi, následován kolegy. Poté se všichni čtyři pochlubili svými cennými suvenýry ze Soči za zvuku kovového cinkotu. "Už jsou trochu otřískané, ale nedá se nic dělat," řekl Moravec na tiskové konferenci po příletu. "Když je mám patnáct minut na krku, tak jsem hodně ohnutý, fyzioterapeut to nevidí rád," dodal.

Samotný let ze Soči, zpožděný kvůli odbavování, probíhal v poklidné atmosféře. "Letuška se divila, že je tam nějaká komorní atmosféra. Že nikdo moc neslaví," prozradil Moravec.

Někteří ze sportovců využili možnost navštívit kokpit letadla. "Ukazovali mi různá tlačítka s tím, že většinu nepoužívají," prozradil Soukup. "Když viděli barvu mých vlasů, tak mě k řízení nepustili," dodala blondýna Soukalová.

Moravec byl podle počtu medailí nejúspěšnějším českým sportovcem her v Soči. Získal tři cenné kovy - stříbro ze stíhacího závodu a smíšené štafety a bronz ze závodu s hromadným startem. Soukalová byla druhá v závodu s hromadným startem a ve smíšené štafetě. Soukup vybojoval bronz v úvodním sprintu a spolu s Vítkovou byl také členem smíšené štafety.

Autoři: ,


Nejčtenější

Mercedes Třída E 3,0 350d...
Mercedes Třída E 3,0 350d...

r.v. 2017, naj. 16 900 km, diesel
1 339 356 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.czmobilní verze