Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Čeští hráči trénovali s automechanikem

Brankář Spice mluví s novináři - Kandský brankář David Spice mluví s českými novináři | foto: Luboš BrabeciDNES.cz

12 2002
Salt Lake City - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Po půlhodinovém tréninku s českými hokejisty odcházel brankář David Spice z ledu s vyplazeným jazykem a bylo vidět, že toho má plné zuby. "Jsem šíleně unavený, měl jsem toho dost už po pěti minutách," svěřil se pětatřicetiletý brankář, který běžně hraje v Salt Lake City pouze rekreační ligu. Na trénink s olympijskými šampiony a mistry světa se dostal jen díky známosti jednoho kamaráda s vedoucím mužstva Františkem Černíkem. "Říkal mi, že potřebujete brankáře na pár tréninků. Váhal jsem asi dvě vteřiny."

Spice pochází z Kanady a zkoušel to kdysi v juniorských soutěžích. Před patnácti lety se přestěhoval do Salt Lake City, kde pracuje jako automechanik. "Hokej hraju už jenom s kamarády, většinou tak někdy v sobotu v noci. Ale NHL sleduju pečlivě. Z gólmanů se mi nejvíce líbí Joseph, Hašek a Potvin."

Na trénink do West Valley přijel autem krátce před jeho začátkem. U bezpečnostní kontroly měl nejprve trochu problémy s vysvětlením, že se jde připravovat s českými hokejisty, ale nakonec byl vpuštěn. Rychle se oblékl a vyjel na led v českém dresu. "To je můj vlastní," pochlubil se.

Při tréniku to neměl vůbec lehké. Jak ubíhaly minuty, chodil se stále častěji občerstvovat. Na led padal pomaleji a pomaleji, ještě složitěji se z něj pak zvedal. Gólů samozřejmě dostal nepočítaně. Není divu, proti sobě měl tři současné a dva bývalé hokejisty, z nichž každý ve své kariéře získal minimálně dvě zlaté medaile z mistrovství světa či olympijských her. "Ale byli fajn. Občas ke mě přijeli a několika slovy mě povzbudili," říká Spice.

Ačkoli je Kanaďan a žije v USA, je rozhodnutý, že při olympijském turnaji bude fandit českým hokejistům. A ještě více se těší, až na něj při některém z dalších tréninků vyřítí Jaromír Jágr, jedna z největších hvězd NHL. "Schovám si hned první puk, kterým mi dál gól," usmívá se.

Když jeho počínání na ledě sledovali čeští maséři, vtipkovali, že večer usne unavený jako miminko a druhý den se už neobjeví. "Nebojte, určitě přijdu," vzkázal jim na dálku.

Autor:


Další z rubriky

Norové podali stížnost kvůli dopingu


Lausanne Zástupci Norského olympijského výboru a tamního lyžařského svazu podali oficiální stížnost u...

Norové žádají vrácení dopingových medailí


Oslo Představitelé Norského olympijského výboru vyzvali podle rakouské tiskové agentury APA Mezinárodní...

Mühlegg žádá zpět zlatou medaili


Lausanne Španělský běžec na lyžích Johann Mühlegg žádá u Mezinárodní sportovní arbitráže vrácení zlaté...Najdete na iDNES.cz