Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Čeští hráči trénovali s automechanikem

Brankář Spice mluví s novináři - Kandský brankář David Spice mluví s českými novináři | foto: Luboš BrabeciDNES.cz

12 2002
Salt Lake City - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Po půlhodinovém tréninku s českými hokejisty odcházel brankář David Spice z ledu s vyplazeným jazykem a bylo vidět, že toho má plné zuby. "Jsem šíleně unavený, měl jsem toho dost už po pěti minutách," svěřil se pětatřicetiletý brankář, který běžně hraje v Salt Lake City pouze rekreační ligu. Na trénink s olympijskými šampiony a mistry světa se dostal jen díky známosti jednoho kamaráda s vedoucím mužstva Františkem Černíkem. "Říkal mi, že potřebujete brankáře na pár tréninků. Váhal jsem asi dvě vteřiny."

Spice pochází z Kanady a zkoušel to kdysi v juniorských soutěžích. Před patnácti lety se přestěhoval do Salt Lake City, kde pracuje jako automechanik. "Hokej hraju už jenom s kamarády, většinou tak někdy v sobotu v noci. Ale NHL sleduju pečlivě. Z gólmanů se mi nejvíce líbí Joseph, Hašek a Potvin."

Na trénink do West Valley přijel autem krátce před jeho začátkem. U bezpečnostní kontroly měl nejprve trochu problémy s vysvětlením, že se jde připravovat s českými hokejisty, ale nakonec byl vpuštěn. Rychle se oblékl a vyjel na led v českém dresu. "To je můj vlastní," pochlubil se.

Při tréniku to neměl vůbec lehké. Jak ubíhaly minuty, chodil se stále častěji občerstvovat. Na led padal pomaleji a pomaleji, ještě složitěji se z něj pak zvedal. Gólů samozřejmě dostal nepočítaně. Není divu, proti sobě měl tři současné a dva bývalé hokejisty, z nichž každý ve své kariéře získal minimálně dvě zlaté medaile z mistrovství světa či olympijských her. "Ale byli fajn. Občas ke mě přijeli a několika slovy mě povzbudili," říká Spice.

Ačkoli je Kanaďan a žije v USA, je rozhodnutý, že při olympijském turnaji bude fandit českým hokejistům. A ještě více se těší, až na něj při některém z dalších tréninků vyřítí Jaromír Jágr, jedna z největších hvězd NHL. "Schovám si hned první puk, kterým mi dál gól," usmívá se.

Když jeho počínání na ledě sledovali čeští maséři, vtipkovali, že večer usne unavený jako miminko a druhý den se už neobjeví. "Nebojte, určitě přijdu," vzkázal jim na dálku.

Autor:


Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze