Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Čeští klasici by rádi ještě dvakrát do osmičky

17 2002
Salt Lake City - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Na olympijských hrách v Salt Lake City si čeští klasici nevedou špatně. Opírají se o Lukáše Bauera, sedmého z volné třicítky s hromadným startem a třináctého z kombinace. V neděli by se chtěli prosadit kolektivně v závodu na 4x10 kilometrů. "Formu mám a štafetě věřím," podotkl Lukáš Bauer, který poběží druhý klasický úsek. Kam až sahají jejich plány? "Rádi bychom se dostali do osmičky," přeje si česká mužská jednička v běhu na lyžích.

Reprezentační kouč Miroslav Petrásek má o složení kvarteta jasno, ale přece jen si ještě nechává otevřená vrátka. "Koukal, Bauer, Magál, Michl," vyjmenoval. "Ještě ale uvažuju, jestli neposunout Petra Michlů na třetí úsek, má tu slušnou formu, mohlo by mu to vyhovovat," přemítal Petrásek.

I v následujícím klání sahají české ambice vysoko. Ve sprintu si naděje na úspěch dělá Martin Koukal, který letos dvakrát výrazně zabodoval ve Světovém poháru. "S Lukášem jsme měli cíl jednou poskočit do desítky, u Martina je to stejné," poznamenal Petrásek, který počítá, že se několikanásobný medailista z juniorských světových šampionátů prodere mezi nejlepších šestnáct a pak... "Se zkusí dostat do osmi, což bude obrovsky těžké, ale uvidíme," podotkl.

Závěrečná padesátka klasickou technikou se  může na nesmírně náročných tratích v Soldier Hollow změnit v peklo. "Ještě nevím, kdo nastoupí, jak se budou kluci cítit," pravil český trenér a nastínil budoucnost Lukáše Bauera. "Rozjede závod na umístění do desítky a buď mu síly vydrží nebo ne," dodal. 

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze