Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Čeští lyžaři nedokončili na paralympiádě obří slalom

Mizerné počasí provází lyžaře na paralypiádě ve Vancouveru. | foto: AP

17 2010
Po diskvalifikaci zrakově postižené Anny Kulíškové za neprojetí branky se úterní obří slalom na paralympijských hrách ve Vancouveru nevydařil ani dalším českým reprezentantům. V kategorii sedících na monoski ho po pádech v druhém kole nedokončili Radim Kozlovský ani Oldřich Jelínek.

Podobně jako ve speciálním slalomu, i tentokrát se po prvním kole oba Češi seřadili hned za sebou. S tím rozdílem, že o 33 setin sekundy byl rychlejší Kozlovský, jemuž patřilo průběžné 25. místo. V druhém kole, které se odehrávalo za deště, mlhy a v silném větru, však oba upadli.

Vítr byl tak prudký, že dokonce strhl jednu stranu cílové brány. Pořadatelé ji dlouhé minuty opravovali a závod přerušili právě ve chvíli, kdy na kopci čekali na pokyn ke startu dva největší favorité Švýcar Christoph Kunz a Němec Martin Braxenthaler. Ten byl nakonec o tři sekundy rychlejší.

"Osobně jsem nic podobného nezažil. Nebylo snadné udržet se v koncentraci, neprochladnout. Nahoře vál tak silný vítr, až to málem odfouklo startovní stan," uvedl Kozlovský v tiskové zprávě. "Zachytil jsem stabilizátorem o branku a už jsem letěl. Naštěstí se to obešlo bez následků," dodal ke svému pádu.

Autor:


Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?
Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?

Tragický případ z minulého týdne nejspíš pohne českými zákony o pěstounské péči.

Najdete na iDNES.czmobilní verze