Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Cestovní kanceláře doplácejí na nezájem o OH

19 2004
Atény - Velký počet prázdných míst v hledištích olympijských sportovišť v Aténách nekazí pouze image jejich řeckým organizátorům. Poukazuje i na to, že oficiální statistiky prodeje vstupenek jsou jen mámením, za nímž se skrývá role zprostředkovatelů prodeje vstupenek.

Starostka Atén Dora Bakojannisová zdůvodňuje vyprázdněná hlediště na olympiádě přístupem sponzorů a dalších partnerů her. Ti prý skoupili velké množství lístků, jejich distribuci však nezvládli zajistit. Sponzoři však nejsou sami, kdo ve velkém
nakoupili lístky, o které není zájem.

Problémy podle ní mají i další zprostředkovatelé prodeje, ať už cestovní kanceláře či překupníci na černém trhu. První z nich vsadili na to, že se budou dobře prodávat cesty do Řecka společně se vstupenkami na olympiádu, ti druzí si zase brousili zuby na to, že vydělají na prodeji lístků s pěknou přirážkou.

Zřejmě kvůli mrzutostem kolem zpožděné výstavby sportovišť a přísným bezpečnostním opatřením ale veřejnost nemá o sledování her na místě takový zájem jako na předchozí letní olympiádě v Sydney. A tak se zprostředkovatelé prodeje ocitli v pasti.

"Máme krabice plné tisíců vstupenek, které se nám nepodařilo prodat," postěžoval si pod rouškou anonymity vysoce postavený pracovník jedné velké evropské cestovní kanceláře.

Stejné potíže panují i na černém trhu. Překupníkům hrozí velké ztráty, a tak se s cenami pomalu ale jistě blíží těm oficiálním. Například jistý britský překupník Darren nabízí na soutěže v synchronizovaném plavání vstupenky za 30 a 60 eur a na závěrečný ceremoniál má lístky na místa za 500 i 50 eur. Ty dražší už nabízí bez přirážky, u nejlevnějších lístků za 50 eur si zatím účtuje stoeurovou přirážku.

Inzeráty o prodeji lze najít například v listu Athens News, týdeníku vycházejícím v angličtině, který se během her dočasně proměnil v deník. Objevila se v něm například i americká internetová adresa, na níž je v nabídce dodávka vstupenek přímo v
řecké metropoli. Nejdražší lístky na závěrečný ceremoniál, které se oficiálně prodávají za 750 eur, už u tohoto zprostředkovatele dokonce zlevnily na 688 eur.

Autoři: ,


Další z rubriky

Romane, milujeme tě, volali v Rychnově


Rychnov nad Kněžnou Ranní slunce odhaluje městečko schované v údolí. Rychnov nad Kněžnou, místo, jež desetibojař Roman...

Devátá medaile pro Železného


Atény Osm medailí přivezl český olympijský tým z Atén. Devátou si zaslouží Jan Železný. Za celoživotní...

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...Najdete na iDNES.cz