Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Chabibulin se dočkal zabavené medaile

16 2002
West Valley City - Ruský hokejový brankář Nikolaj Chabibulin převzal po prvním tréninku v dějišti zimních olympijských her zlatou medaili z Albertville z roku 1992. Chabibulin byl brankářskou trojkou a na olympijském turnaji, neodchytal jediný zápas, jako člen týmu však medaili měl dostat. Ovšem trenér Viktor Tichonov se rozhodl, že si za své dlouhodobé služby sovětskému hokeji zaslouží ocenění on sám a přivlastnil si Chabibulinovu medaili. Podle olympijských pravidel získávají cenné kovy jen sportovci.

Zlato nyní dodatečně gólmanovi předali zástupci Ruského hokejového svazu a současný reprezentační kouč Vjačeslav Fetisov.

"Byl to skvělý pocit. Je to už deset let, ale konečně jsem se dočkal. Co se stalo, stalo se," mávl rukou Chabibulin. Medaile je podle jeho slov jako nová. "Měl bych si na ni opatřit sejf," vtipkoval.

Na krk mu dával medaili Fetisov. "Měli jste vidět jeho obličej. Smál se a byl šťastný,"
líčil ceremoniál ruský kouč. "Jeho první otázka byla: Kam ji jen uložím? Nechci o ni znova přijít," prozradil Fetisov. "Myslím, že spravedlnosti bylo učiněno zadost," dodal.

Autor:


Další z rubriky

Zlatou medaili dostala Slucká až doma


Moskva Kopii zlaté olympijské medaile dostal krasobruslařka Irina Slucká během slavnosti na Rudém náměstí...

Mühlegg žádá zpět zlatou medaili


Lausanne Španělský běžec na lyžích Johann Mühlegg žádá u Mezinárodní sportovní arbitráže vrácení zlaté...

Olympionička Novotná sbírá po tréninku žíněnky


Benátky nad Jizerou V chumlu rychlobruslařů, kteří se několikrát týdně brzy ráno prohánějí po ledové ploše benáteckého...

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.Najdete na iDNES.cz