Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pátek 20. října 2017 Vendelín

Chalupa chce medaili, pak asi skončí

3 2003
Praha - Na pátou olympiádu do Atén pojede veslař Václav Chalupa s jasným cílem. "Chci uspět, chci medaili," opakoval v on-line rozhovoru pro čtenáře iDNES zkušený reprezentant. Když odcházel z redakce, zastavil se u plakátu oštěpaře Jana Železného a zamyšleně řekl: "To je třída, ten veze medaili z každých her."

Odpovědi Václava Chalupy čtěte ZDE

Sotva usedl za počítač, odpovídal Václav Chalupa na osmou otázku: Ahoj Venco. Zrovna sedím na internetu a vidím, že máš on-line rozhovor. Tak Tě zdravím z JARu. A přeji rychlé prsty i mysl při odpovídaní na dotazy. Nedávno jsem si to taky prubnul. Pozdravuj v Račicích. M. Dr.

Chalupa se usmál a řekl: "To je určitě Martin Doktor, občas jsme v kontaktu, vím, že je v Africe." Pak se zamyslel a odpověděl: "Ahoj Martine. Doufám, že trénink probíhá podle plánu. Přeji pěkné počasí. Ahoj Vašek."

Rodák z Jindřichova Hradce, který se usadil v Račicích, jede na páté hry. "Já už jsem byl na čtyřech olympiádách. Asi ta nejkrásnější byla v Barceloně v roce 1992, kde jsem získal stříbrnou medaili. Velice rád vzpomínám na olympiádu v Soulu, protože to byly moje první velké závody v životě," vybavil si hravě. S veslováním začínal ve třinácti letech, v roce 1980.

Do Atén se probojoval díky čtvrtému místu na letošním mistrovství světa v Miláně. "Získal jsem nominační místo pro Česko, ale pokud se nezraním, počítám, že opravdu pojedu. Teď se chystám na republikový šampionát na trenažérech. Příprava bude probíhat většinou v Česku, jen v únoru a březnu mám dvě soustředění ve Španělsku a Itálii."

Český skifař patří mezi světovou elitou mezi ostřílené matadory. Na mistrovstvích světa získal čtyřikrát stříbro, třikrát bronz. Na zlato čeká. Proč je ještě nemá? "Myslím si, že dvakrát mi chybělo štěstí, které ke sportu patří," odpověděl. A můžete ho ještě získat. "Stát se může všechno. Víra ve vítězství, to je to, co mě pořád žene dál," prohlásil s odhodlaným výrazem.

V neděli oslaví už šestatřicáté narozeniny. "V kondici mě udržuje trénink. Připravuji se šest dní v týdnu. V zimním období jdu do posilovny i obden. Chci se připravit na Atény. Až po nich se rozhodnu, co dál. Možná skončím. Už nejsem nejmladší. Ještě nikdy jsem neměl chuť s veslováním praštit. Ale až přijde čas, udělám to. Co bude potom netuším. Situaci vyhodnotím, až to bude aktuální. Rád bych se jednou vrátil do Jindřichova Hradce. Jen až to půjde. Mám tam spoustu kamarádů a jak často říkám: Jihočeské duby mají silné kořeny a těžko je přesadíte. "

Václav Chalupa (vpravo) dumá nad odpověďmi na otázky čtenářů iDNES.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze