Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 17. října 2017 Hedvika

Chci vidět mámu, přál si Phelps a šplhal na tribunu mezi diváky

Michael Phelps se raduje z osmé zlaté medaile s maminkou Deborah. | foto: Reuters

17 2008
Peking (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Lehce sklonil hlavu, aby mu na krk mohli pověsit zlatou medaili. S pravou rukou na srdci poslouchal americkou hymnu, jak zní na jeho počest. Znovu... Na hrách v Pekingu už poosmé! Ceremoniál končí a tím i mise amerického plavce. Michael Phelps už má osm vysněných zlatých medailí z jedné olympiády u sebe.

"Nevím, co cítím. Je ve mně tolik emocí," říkal třiadvacetiletý rekordman. "Ale teď, teď chci vidět mámu!"

Když procházel kolem bazénu a osmá zlatá medaile už se mu houpala na krku, odtrhl se od parťáků z vítězné štafety a vyrazil k tribuně. Šplhal do míst, kam už předtím několikrát mával.

Za rodinou!

Gratulace. Pozdravy. Polibky. Poděkování.

Mamince Deborah daroval nazdobenou kytici, již dostal spolu s medailí. "Viděli jsme se asi minutu. Máma se rozplakala, brečel jsem já i sestra," líčil Phelps.

Zatímco se s nejbližšími radoval z pokoření olympijského rekordu, houf fotografů ho obklíčil a dokonale uvěznil u tribuny. Když se Phelps otočil od ochozů zpátky k bazénu, sejít nemohl. Fotografové ho snímali dál, neměli se k tomu, aby největšímu hrdinovi letošních her uvolnili cestu.

Ustupte, ustupte mi, ať můžu projít, naznačoval jim Phelps. Pomalu krok po kroku scházel ke kraji bazénu. A zase se připojil k ostatním ze štafety.

"Dokázal jsem něco, co nikdo jiný nikdy přede mnou, to jsem si moc přál. Ale je jasné, že bez nich, bez pomoci kamarádů, by to nikdy nešlo," pronesl Phelps.

A s ostatními znovu zapózoval, tentokrát s americkou vlajkou.Květákové pečené placičky
Květákové pečené placičky

Zdravá dobrota na eMimino.cz.

Najdete na iDNES.czmobilní verze