Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Chorvatsko chystá pro hrdinku oslavy

23 2002
Záhřeb - Chorvatsko se připravuje na uvítání své olympijské hrdinky. Janica Kosteličová vybojovala v Salt Lake City tři zlaté a jednu stříbrnou medaili a její krajané jí chtějí poděkovat oslavami, které by měly být podle zpráv tamního tisku velkolepější než ty, jimiž loni vítal Split wimbledonského vítěze Gorana Ivaniševiče. Ministr školství už dokonce obdržel žádost, aby na den příjezdu opěvované copaté lyžařky vyhlásil prázdniny. Účast na oslavách v centru jejího rodného Záhřebu přislíbila řada populárních osobností.

Dvacetiletá Chorvatka vybojovala jako první v historii sjezdového lyžování na jedné olympiádě čtyři medaile. Zároveň se zařadila po bok legend Jeana-Clauda Killyho z Francie a Toniho Sailera z Rakouska, kteří dokázali na jedněch olympijských hrách vyhrát tři závody.

"Díky Bohu, že je to za mnou. Kdo ví, co by se stalo, kdybych jela ještě jeden závod?" vtipkovala Kosteličová, která by se u příležitosti oslav ráda sešla právě s Ivaniševičem. "Ráda bych ho viděla, jestli má čas," dodala.

Autor:


Další z rubriky

Norové podali stížnost kvůli dopingu


Lausanne Zástupci Norského olympijského výboru a tamního lyžařského svazu podali oficiální stížnost u...

Norové žádají vrácení dopingových medailí


Oslo Představitelé Norského olympijského výboru vyzvali podle rakouské tiskové agentury APA Mezinárodní...

Mühlegg žádá zpět zlatou medaili


Lausanne Španělský běžec na lyžích Johann Mühlegg žádá u Mezinárodní sportovní arbitráže vrácení zlaté...Najdete na iDNES.cz