Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pátek 20. října 2017 Vendelín

Chránit Jágra? To spíš on mě, směje se Kubina

14 2006
Turín - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Při neúčasti Jiřího Šlégra na olympijském turnaji by se měl stát hlavním ochráncem Jaromíra Jágra. "On to ani nepotřebuje. Je silnější než já. Chránit bude on mě," směje se Pavel Kubina. Vážněji pak dodá: "Kdyby bylo potřeba, je jedno, kdo tam půjde. Já, Marek Malík, Filip Kuba, prostě někdo z nás velkých obránců."

Do Turína dorazil urostlý obránce v úterý v poledne, přicestoval spolu s Františkem Kaberlem a s Václavem Prospalem, spoluhráčem z Tampy Bay.

Překvapil nezvykle dlouhým účesem s melírem. "Nestihl jsem jít k holiči, v NHL se hraje hodně zápasů," pravil s úsměvem.

Cesta proběhla bez problémů?
V pohodě. I když to bylo dlouhé. S Vencou Prospalem jsme letěli přes Atlantu, kde se k nám připojil Franta Kaberle. Bagáž přišla všechna, takže bez problémů.

Co jste si před turnajem řekli s Lecavalierem a spol.?
Ke konci, tak posledních deset dní, jsme se už trošku provokovali. Já s Vencou Prospalem, s Modinem ze Švédska a Kanaďany. Hlavně ti jsou hodně sebevědomí a myslí si, že to tady vyhrajou.  Bude s nimi určitě zajímavý už ten zápas v základní skupině.

Nemůže Kadaďany trochu rozhodit sázkařský skandál v NHL?
Z mužstva, které se tady představí, se to nikoho netýká, takže podle mě ne. Nebudou si to připouštět.

Není škoda, že právě s Kanadou hrajete den před čtvrtfinále?
Vůbec. Nebudeme se tu šetřit při žádném zápase. S Kanadou je to vždycky vyhecované, půjde o výsledek.

Na turnaji vás ale čeká v případě postupu do finále osm zápasů ve dvanácti dnech. To je pořádný zápřah, ne?
Všichni jsme na to zvyklí. Jediné, z čeho mám trochu obavy, je změna času, cestování a únava. Ale to také za pár dní odezní.

Jak bude těžké si zase zpátky přivyknout na jiné rozměry hřiště, obranného pásma a odlišná pravidla?
Pro všechny to bude stejné, hlavně tedy pro mužstva s hráči z NHL. Ale loni jsme tady během výluky hráli, alespoň většina kluků. Je to naše výhoda.

V případě vítězství týmu se stanete třetím českým hokejistou, který zkompletuje zlatý hattrick: zisk Stanley Cupu, zlata z mistrovství světa a z olympiády. Myslíte na to?
Chci tu podat co nejlepší výkon, na žádné mety nemyslím. Samozřejmě si přeju, abychom to tady vyhráli, ale nějaký osobní úspěch je na druhém místě.

Jak vlastně dopadla kauza vaší pokuty za výroky na adresu extraligového rozhodčího Boliny?
Když přijeli Kusý s Hadamczikem, tak jsme se na něčem domluvili. Chtěl jsem ukázat, že mi nejde o peníze a chtěl jsem proto tu částku poukázat na charitativní nebo hokejové účely. Svaz na to nepřistoupil, tak to dopadlo jinak. Už se k tomu nechci vyjadřovat, chci se soustředit jenom na svůj výkon tady.

Pavel Kubina

Pavel Kubina přichází do olympijské vesnice

Hokejový útočník Václav Prospal (vlevo) a obránce Pavel Kubina dorazili z Tampy do olympijské vesnice

Hokejisté dorazili do olympijské vesnice. Zleva Václav Prospal, Pavel Kubina a František KaberleGrafton Recruitment Praha
KALKULANT, HUMPOLECKO, 25 - 35 000 Kč

Grafton Recruitment Praha
Kraj Vysočina
nabízený plat: 25 000 - 35 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze