Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Středa 18. října 2017 Lukáš

Chtěl jsem medaili, posteskl si Bank, kterého mrzely vlastní chyby

Český lyžař Ondřej Bank na trati kombinačního sjezdu. | foto: AP

22 2010
Whistler (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Závěrečné pasáže v obou jízdách stály českého lyžaře Ondřeje Banka lepší umístění v nedělní olympijské superkombinaci. Na sjezdovce ve Whistleru obsadil konečné sedmé místo, čímž si o jednu příčku pohoršil v porovnání s olympiádou v Turíně v roce 2006.

K zopakování tohoto výsledku mu chybělo šest setin vteřiny, o které byl lepší Benjamin Reich z Rakouska. "Chtěl jsem udělat všechno pro medaili a abych řekl pravdu, jestli budu šestý nebo sedmý, to je mi jedno."

Co mu jedno není, je vlastní nevyrovnaný výkon. V obou částech kombinace Bank chyboval. "Měl jsem tam superpasáže, ale bohužel jsem nedokázal zajet dobře celé jízdy. Ve sjezdu jsem měl na závěrečném úseku až 36. čas, tam jsem ztratil nejvíc," potvrdil nejlepší český lyžař, jak ho to mrzí.

Ondřej Bank

V sobotním měřeném tréninku na sjezd byl Bank čtvrtý, jenže závěrečná pasáž, kde ztratil, se v něm nejela. Vinou špatného počasí v úvodu her a následných přesunů závodů i tréninků okusil český reprezentant celou trať olympijského sjezdu pouze jednou.

"Sjezd jsem měl jet o vteřinu, nebo aspoň o půl vteřiny rychleji. To by byl základ. Slalom by pak vypadal lépe," konstatoval po závodě.

Než šel na slalom, motivoval se tím, že po ztrátě ve sjezdu už nemá co ztratit a může riskovat. "Nakonec jsem jel spodní pasáž slalomu zbytečně zadrženě a zase jsem tam ztratil. Jel jsem moc blízko branám a trošku jsem se lekl," přiznal.

Sjezdař Ondřej Bank před odletem do Vancouveru

Přesto zajel čtvrtý čas a ukázal dobrou formu. "Slalom byl bohužel moc jednoduchý na to, aby v něm sjezdaři víc ztráceli. Tři čtvrtiny se jely rovině a v té zbývající se tolik nedalo nahnat," upozornil na to, co po ženské kombinaci popsala i Šárka Záhrobská.

Specialisté na rychlostní disciplíny sice občas pobavili publikum poskakováním mezi brankami, ale kdo z nich jel rychlý sjezd a dokázal dojet do cíle točivé disciplíny bez opravdu hrubých chyb, ten měl šanci na slušný výsledek.

"Chyby dělali, ale slalom to byl jednoduchý, nebylo kde nahnat čas. Kopec není nijak strmý a také branky byly postaveny dost rovně," podotkl Bank. "Ale takové je lyžování, kdybych zajel čistě, mohlo to být všechno jinak," uzavřel.Advantage Consulting, s.r.o.
PRODUKTOVÝ SPECIALISTA – ELEKTRO

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj, Olomoucký kraj, Zlínský kraj, Moravskoslezský kraj
nabízený plat: 40 000 - 60 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze