Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Sobota 21. října 2017 Brigita

Churavý skákal bez nálady. Do prvního závodu se potřebuje dobře vyspat

Pavel Churavý | foto: AP

11 2010
Whistler (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Nálada pod psa. Sněží, mlha je hustá jako smetana a sdruženář Pavel Churavý první tréninkové skoky na můstku v olympijském parku ve Whistleru protrpěl. Asi jsem se blbě probudil, zadkem nahoru, krčil rameny.

V Kanadě je s týmem už deset dnů, do prvního závodu pod pěti kruhy česká jednička vyjede v neděli. "Musím se z toho dostat," snažil se zahnat splín. "Byl to den, kdy se mnou neudělá nikdo nic."

V prvním tréninkovém kole na středním můstku dolétl do vzdálenosti 85,5 metru, ve druhém dal 97, což ho vystřelilo na deváté místo, a ve třetím ještě půl metru přidal. "S tím druhým skokem jsem spokojenej, to byl aspoň trošku slušný."

Do závodu jsou na programu ještě další dva tréninky skoku. "Nevím, jestli zítra půjdu," říkal Churavý. "Dneska jsem si říkal, že skáču zbytečně. Musím mít náladu, jinak to nemá smysl."

Přitom den před první ostrou zkouškou měl energie fůru. "Připadal jsem si, že bych to tady mohl strhat všechno," povídal potichu. A teď přijde tohle. "Za dva dny to bude pryč, musím se asi dobře vyspat."

Se spánkem má i po dlouhé aklimatizaci problémy. Superbalíček medikamentů od doktora výpravy Větvičky ale odmítl.

A aby těch potíží nebylo málo, náladu kazí počasí. Měkký sníh Churavému vůbec nesedí.

"Když na tom budu dobře, tak poběžím i na něm, ale tvrdá trať mi sedí víc," doufal. "Jen mám trošku obavy ze závěrečné zatáčky před cílem. Je prudká ve sjezdu, tam to může být o náhodě."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze