Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 24. října 2017 Nina

Cíle pro olympiádu? Jen ty nejvyšší, říká Synek

Ondřej Synek - Skifař Ondřej Synek. | foto: Ivana Roháčková

15 2008
Praha - Zisk zlaté olympijské medaile. To je hlavní cíl Ondřeje Synka v letošní sezoně. Pětadvacetiletý skifař loni prožil svůj nejlepší rok v kariéře a svou famózní formu chce završit na srpnovém svátku sportovců v Pekingu. "Mám jen ty nejvyšší cíle," prohlásil Synek v rozhovoru se čtenáři iDNES.cz.

Při příchodu do redakce iDNES.cz uviděl fotografii zklamaného Václava Chalupy těsně po dojezdu finále olympijského skifu v Aténách. "Takhle tedy dopadnout nechci," prohlásil Ondřej Synek s nadějí, že jemu se letos v Pekingu bude dařit lépe. "Cíle pro Čínu mám ty nejvyšší, ale nejsem jasnovidec," usmál se následně při jedné ze sedmi desítek otázek.

ONDŘEJ SYNEK ODPOVÍDAL ZDE


Pětadvacetiletý nástupce právě Václava Chalupy se při rozhovoru se čtenáři výborně bavil. Dotazy směřovaly nejen k srpnovému vrcholu jeho čtyřletého snažení, ale také k tréninku a jeho mimosportovním aktivitám.

O zlato v olympijském závodu si to podle rodáka z Brandýsa rozdají čtyři veslaři. "Novozélanďan Drysdale, Němec Hacker, Tuffte z Norska a já," napsal do odpovědi. Prozradil rovněž, že má v plánu jet ještě další dvě olympiády. "O tom, co bude pak, ale zatím neuvažuji," dodal.

Čtenáři ocenili Synkův smysl pro humor a loňský nejlepší tuzemský veslař roku pak dokázal, že je úplně normální kluk. To když se přiznal k vítězství v netradičním závodě - brandýském pivním desetiboji. "Loni jsem ho vyhrál, dal jsem asi deset piv na ex," smál se.  

Loni prožil báječnou sezonu

Ondřej Synek loni po sportovní stránce prožil báječný rok. Vyšlo mu v něm takřka vše. Na mistrovství světa v Mnichově prolomil druhým místem sérii tří bronzů, celkové klasifikaci Světového poháru dominoval už potřetí.

Seděl v posádce vítězné osmy, která na pražských Primátorkách porazila olympijské vítěze z Německa, stejné lodi pomohl k titulu na mistrovství Evropy. Poprvé vyhrál anketu o tuzemského veslaře roku.

Předolympijské on-line rozhovory na iDNES.cz

BUDE

22. dubna: Svatoslav Ton (výška)
29. dubna: Martin Doktor (kanoistika)
6. května: Jiří Jedlička (plavání)

BYLO
 
* Barbora Špotáková (oštěp)
* Miroslava Knapková (veslování)
* Věra Cechlová (disk)
* Lucie Grolichová (moderní pětiboj) 
* Petr Lazar (dráhová cyklistika) 
* Libor Capalini (moderní pětiboj)
* Lenka Marušková-Hyková (střelba) 
* Kateřina Baďurová (skok o tyči)
* Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek (vodní slalom)
* Václav Chalupa (veslování)
* Lenka Šmídová (jachtink)
* Ondřej Synek (veslování)

"Byla to moje nejúspěšnější sezona v kariéře," prohlásil Synek, který nejprve dlouhou dobu jezdil s Milanem Dolečkem mladším na dvojskifu. Spolu si v olympijských Aténách před čtyřmi lety dojeli pro páté místo.

Pak už vystřídal legendárního Václava Chalupu v pozici české skifařské jedničky. Úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat.

Proto mu je jasné, že letos v Pekingu nemůže myslet na nic jiného než na olympijskou medaili. A podřizuje tomu veškerou přípravu. "Jedu na sto procent," prohlásil věčně usměvavý skifař.

I když se v zimě nevyhnul problémům. V únoru téměř tři týdny netrénoval, neboť si zablokoval páteř. "Přetrénoval jsem se, ale teď už je to v pořádku," uklidnil. Svou suverenitu prokázal vzápětí - o víkendu suverénně vyhrál v Hoříně na Mělnicku mistrovství republiky na dlouhých tratích.

Za měsíc ho čeká v Mnichově první ze tří závodů Světového poháru, v červnu přijdou na řadu slavné Primátorky. A v srpnu nejdůležitější závod posledních čtyř let - závod olympijský.

Soupeřů včetně současného novozélandského fenoména Drysdala se nebojí. "Soupeři o mně vědí a je jen na nich, jak se připraví," hlásí.

Pro úspěch v Pekingu dělá úplně všechno. Prodal dokonce i svou milovanou motorku, aby ho nelákalo si na ni ve volných chvílích sednout. Tolik po vysněném olympijském triumfu touží...

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze