• Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Čína zahájila hry debaklem, dostala osm gólů

11 2004
Atény - V plné síle se předvedly úřadující mistryně světa ve fotbale na olympijských hrách. Němky v Aténách deklasovaly Čínu osmi góly, z toho polovinu nastřílela nejlepší hráčka světa Birgit Prinzová. V úvodu turnaje nezaváhaly také další adeptky na zlaté medaile Američanky, které porazily 3:0 domácí výběr Řecka.

"Takový výsledek jsme rozhodně nečekaly. Naše vystoupení mě naprosto šokovalo," prohlásila Prinzová po vydařené premiéře německého týmu, který obhajuje bronz ze Sydney.

Jejich soupeřky skončily před čtyřmi lety jen o dvě místa hůře. Prinzová, která v minulosti dostala nabídku od Perugie hrát s muži v italské lize, vstřelila úvodní dva góly zápasu a další dvě branky přidala v závěru.

Vítězství Spojených států na Řeckem zpečetila v závěru legendární Mia Hammová. Překvapivou prohru utrpěly vicemistryně světa Švédky, které podlehly Japonkám 0:1.

Jediný gól rozhodl rovněž o vítězství Brazilek nad Austrálií. Čtvrtou rozhodčí v tomto utkání, na které přišlo přes 24 tisíc diváků, byla česká sudí Dagmar Damková.

Německo - Čína 8:0 (2:0)
13., 21., 72. a 88. Prinzová, 65. Wunderlichová, 76. Lingorová z pen., 82. Pohlersová, 90. Müllerová.

Skupina G:
Řecko - USA 0:3 (0:2)
Branky
: 14. Boxxová, 30. Wambachová, 82. Hammová.
Brazílie - Austrálie 1:0 (1:0)
Branka:
36. Marta.

Argentinci nastříleli Srbům šest branek

I do turnaje mužů vstoupil největší favorit suverénně. Argentinci začali svou cestu za vysněným zlatem šestibrankovou výhrou nad týmem Srbska a Černé Hory. O poločase už byli o čtyři góly napřed, když se v rozpětí dvou minut trefil nový objev Carlos Tévez.

Řečtí olympionici před očima trenéra národního týmu Otto Rehhagela prohrávali s Koreo 0:2, ale proti oslabenému soupeři dokázali alespoň vyrovnat.

Zvládli to v závěru během čtyř minut, gól na 2:2 vsítil z penalty Papadopulos z Panathianikosu, jediný člen zlatého týmu z mistrovství Evropy ve výběru.

Výsledky:
Skupina A:
Řecko - Korejská republika 2:2 (0:1)

Branky: 78. Taralidis, 82. Papadopulos z pen. - 43. Kim Tong- čin, 64. vlastní Vintra. ČK: 31. Kim Čchi-kon (Korea).

Mali - Mexiko 0:0

Skupina C:
Tunisko - Austrálie 1:1 (0:1)

Branky: 69. Zitúní - 45. Aloisi.

Argentina - Srbsko a Černá Hora 6:0 (4:0)
42. a 43. Tévez, 11. Delgado, 17. Kily González, 74. Heinze, 77. Rosáles.

Německé fotbalististky Brigit Prinzová a Sonja Fussová se radují z gólu v utkání s Čínou.