Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pondělí 23. října 2017 Teodor, Theodor

Čínská zeď se postaví Dream Teamu

15 2000
S y d n e y - Nepřekonatelnou zeď chce v prvním zápase olympijského basketbalového turnaje vystavět čínský tým proti hvězdnému americkému výběru. Tři hráči nad 214 centimetrů by měli být hlavním trumfem asijského výběru. Dream Team se však rozhodně nebojí a hodlá výškovou převahu soupeře eliminovat svou rychlostí.

Pro Číňany představuje zápas s výběrem USA velkou výzvu. Tým se zdá být velmi dobře složen a doufá v lepší umístění, než jakého dosáhl v Atlantě, kde byl osmý. Wang Zhizhi, Yao Ming a Menk Bater by měli být hlavními strůjci úspěchu.

Trojice, jejíž výška se pohybuje mezi 214 a 224 centimetry byla překřtěna na "Velkou čínskou zeď." Pro podkošové souboje představuje skutečně velký potenciál. Trenéru Ameriáčanů Rudy Tomjanovichovi však přehnanou hrůzu nenahání. "Budou-li hrát všichni tři najednou, může to být nepříjemné," nechal se slyšet, "stejně tak by se to ale mohlo negativně projevit na rychlosti jejich týmu."

Profesionálové z NBA si problémy nepřipouštějí. Vince Cartera či Alonzo Mourninga k tomu opravňuje i připomínka z poslední olympiády, kdy Američané jednoznačně exhibovali a bez potíží vyhráli 133:70. "Když je přinutíme hrát nahoru - dolů, bude všechno v pohodě," ukazuje cestu, jak na Číňany hvězdný Vince Carter. Ten doufá, že se dostane i ke svým oblíbeným smečím.

Ze všech těchto náznaků není těžké odhalit, s jakou taktikou oba týmy vyrukují. Zatímco čínský výběr se bude snažit o pomalý přechod do útoku a poté hrát vše pod koš, Američané jistě využijí svých atletických předpokladů. Číňany tak zřejmě čeká celohřišťový důsledný presink a rychlé kontry.

Američané už mají jasno i o tom, jak bude jejich hra vypadat za vyššího vedení. "Až budeme vést o 30 nebo 40 bodů, přestaneme tlačit. Přece je nemusíme ztrapňovat,"vidí vše jasně další z hvězd Tim Hardaway.

Autor:


Témata: Dream Team, NBA
Grafton Recruitment Praha
Network Engineer - WAN

Grafton Recruitment Praha
Praha
nabízený plat: 35 000 - 55 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze