Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Čínské slzy: domácí hrdina a obhájce nedoběhl ani k první překážce

Zklamaný Liou Siang - Zklamaný čínský překážkář Liou Siang. | foto: Reuters

18 2008
Peking (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Tisíce čínských diváků plakaly. Hlavně kvůli němu dorazily na monstrózní stadion v Pekingu. Víra ve zlato se však změnila ve velký smutek. Ani vlastně nezačal závodit. Čínský překážkář Liou Siang, obhájce zlaté medaile z Atén na 110 metrů překážek, opouštěl dráhu zdrcený, s bolestí a v slzách.

"Moc chtěl běžet, zkoušel to, dokud bolest nebyla nesnesitelná. Teď už to ale nešlo," prohlásil Feng Šu-jung, kouč čínských atletů.

Byl to teprve rozběh. Liou Siang zaklekl do bloků. Ale už předtím, když se protahoval a rozcvičoval, bylo patrné, že přemáhá bolest.

Start! Zraněný atlet ani nedoběhne k první z překážek. Sen se hroutí.  Start byl ulitý, musí se opakovat, ale dráha pro Liou Sianga, největší čínskou naději na atletické zlato, zůstává prázdná. Strhl si číslo a ploužil se do tunelu.

Zrádná Achillova šlacha, jež ho trápí už šest let, se připomněla dva dny před rozběhem. "Poprvé se to stalo ještě dlouho před olympiádou v Aténách. Od té doby se to občas vrací," řekl osobní trenér Sun Chaj-pching.

Liou Siang poslední měsíce před začátkem her nezávodil po zranění stehenního svalu. "A je možné, že po tomhle zranění nebude už ani do konce roku," dodal kouč.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze