Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Co bude s Haškem? Rozhodne se v pátek

16 2006
Turín - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Co bude s Dominikem Haškem? Skončil na olympijském turnaji nadobro? To jsou nyní v Turíně snad nejfrekventovanější otázky. A odpověď? "Definitivně se rozhodne zítra," říká fyzioterapeut Pavel Kolář. Trápení českého týmu proti Švýcarsku sledoval Dominik Hašek, stejně jako Patrik Eliáš, jenom z tribuny.

Hašek si v prvním zápase turnaje proti Německu poranil třísla, Eliáš má po krosčeku naražená žebra. "U Patrika rozhodneme do dvou dnů," říká Kolář.

Hlavním tématem k úvahám je ale bezpochyby Haškovo zranění. "Dominik si poranil přitahovač stehenního svalu nebo kyčelního kloubu, byl na magnetické rezonanci na sonografii, kde se neprokázalo žádné vážné zranění," říká Kolář.

Jedním dechem ale dodává. "Je to samozřejmě sval, který je u brankáře hodně exponovaný, takže je otázka jestli bude hrát a to rozhodnutí by mělo přijít zítra."

Pavel Kolář má v Turíně napilno. Stará se o zraněného akrobata Aleše Valentu, nechyběl ani na čtvrtečním závodě Kateřiny Neumannové. Po něm hned pospíchal zpátky do Turína na hokej a především za Haškem.

Jakou naději dává tomu, že ještě gólman do turnaje zasáhne? "Tak třicet, čtyřicet procent," shoduje se se středečním odhadem lékaře Zdeňka Ziegelbauera. "Teď bude mít dva dny klid, ale samozřejmě konečné rozhodnutí musí přijít hodně brzo, aby se případně připravil náhradní brankář. Definitivní rozhodnutí uděláme v pátek," řekl Kolář.

Jak na Haškův stav reaguje kouč Hadamczik? Netrápí ho nejistota? "Tak je to dáno. Čekáme na vyjádření lékaře, co udělat, nebo neudělat. Tomu, co se stalo, stejně nezabráníte," krčí rameny.

V krajním případě bude muset do Turína povolat náhradníka. "Zvažujeme to. Ale máme tady nejkvalitnější gólmany. Ať už je to Vokoun, nebo Hnilička."

Muselo by jít o někoho z širší nominace, již Česko nahlásilo na konci října. Na ní bylo devět brankářů. Přijet do Turína by mohli Roman Čechmánek, Roman Turek, Marek Schwarz, Jiří Trvaj, Dušan Salfický, či Martin Prusek.

Vzhledem k očekávané roli případného náhradníka se nejpravděpodobněji jeví možný příjezd někoho z trojice Trvaj, Schwarz, Salfický. Podívá se někdo z nich na olympiádu?

Zranění hokejisté Patrik Eliáš (vlevo) a Dominik Hašek na zápas koukali jen z tribuny

Zranění hokejisté Patrik Eliáš (vlevo) a Dominik Hašek se na zápas koukali jen z hledištěNajdete na iDNES.czmobilní verze