Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Středa 18. října 2017 Lukáš

Co k tomu říct? Byli lepší, uznal Straka

16 2006
Turín - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Sklopené hlavy, smutek v očích. Českým hokejistům nebylo po nepovedeném zápase se Švýcary do řeči. Ale k výpadku se postavili čelem. "Byli lepší, víc bojovali. Asi jsme je podcenili," prohlásil Martin Straka. "Nebyli jsme schopní dát gól a já sem taky neměl svůj den," pravil Tomáš Vokoun.

Smolařem utkání byl suverénně obránce Jaroslav Špaček. Byl na ledě u dvou inkasovaných gólů. První padl po jeho chybě.

"Puk se zastavil, ono to tady na tom ledu moc nejezdí," řekl k momentu, kdy Ziegler vystihl jeho rozehrávku a pak sám dorazil Rüthemannovu střelu.

Špaček byl i u druhého inkasovaného gólu. Sice tělem odstavil protihráče a pozdějšího střelce Paterliniho, ale dojíždějící Hejduk kolem puku jenom projel. Švýcar pak měl snadnou roli. "Zbytečný gól," hlesl obránce.

Na rozdíl od Martina Straky si nemyslí, že by tým Švýcary podcenil. "Dali první gól, my se nedostali ani jednou do vedení, to byla chyba. Švýcaři hráli do těla, napadali. Pak jim došly síly, měli jsme hodně přesilovek, dvakrát pět na tři a nedáme z toho gól," kroutil Špaček hlavou.

Čím si vysvětluje slabou produktivitu v přesilovkách? "Možná je to tím, že jsme je neměli čas pořádně trénovat. Musíme se teď připravit na další zápasy, co jsou před námi."

Švýcary musíme porážet, zlobil se Straka

Martin Straka byl honě naštvaný. "Oni byli lepší. Víc bojovali, možná jsme je na začátku zápasu trochu podcenili. Nedojížděli jsme je, oni měli šance. My jsme naopak neměli svůj den. To, že jsme nevyužili spoustu přesilovek, by se nám nemělo stávat. Ale nic se neděje, čekají nás další zápasy."

To, že Švýcaři za sebou nemají náročné cestování a tým čekal ze zámoří jenom na tři hráče, (gólmani Aebischer s Gerberem a obránce Streit), se Straka bavit nechtěl. "To je jedno. Vždyť oni jsou Švýcaři, my Češi! Takové zápasy se prostě musí vyhrávat," pravil nazlobeně.

Vokoun: Dva góly beru na sebe

Skleslý byl i brankář Tomáš Vokoun. "Neměl jsem svůj den. Druhý a třetí gól byly dost laciné," přiznal svůj podíl na šokujícím výsledku. "Ale taková utkání v hokeji bývají. Nemohli jsme dát gól, bylo to jedno s druhým. Měli jsme dostatek šancí ale gól jsme nedali."

Dvakrát kapituloval po hrubé chybě v obraně. Na spoluhráče ale vinu nehází. "Chyby se stanou, udělá je každý. Já ji udělal dneska a stálo nás to vítězství. Musíme se zlepšit. Hráči tady jsou kvalitní, mužstvo je dobrý, nemá cenu panikařit," tvrdí.

Právě proto si nemyslí, že by toto zaváhání mohlo tým negativně ovlivnit. "Prohrát se Švýcarskem není nic příjemného, ale máme zkušené hráče, víme o co jde. Jediný zápas, ve kterém o něco jde, je až čtvrtfinále," připomněl systém turnaje.

Naopak by tato ztráta mohla tým nakopnout. "Musíme hrát jako kolektiv, je potřeba si zítra pořádně zatrénovat a bude to o hodně lepší," vyhlásil. S tím souhlasí i Špaček. "Doufám, že jsme si smůlu vybrali teď. Je teprve začátek. Ve volnu si musíme zatrénovat, odpočinout a v sobotu vlítneme na Finy," burcuje.

Závar před českou brankou řeší gólman Tomáš Vokoun

Švýcarská radost

Zranění hokejisté Patrik Eliáš (vlevo) a Dominik Hašek na zápas koukali jen z tribuny

Zranění hokejisté Patrik Eliáš (vlevo) a Dominik Hašek se na zápas koukali jen z hlediště

Radost švýcarských hokejistů

Václav Prospal (vlevo) se těžko probíjí švýcarskou brankou

Reprezentační kouč Alois Hadamczik.

Reprezentační kouč Alois Hadamczik se snaží na Švýcary něco vymyslet. Nepodařilo se

Závar před švýcarskou brankou gólem neskončil

Jaromír Jágr (vpravo) si podává ruku se švýcarským brankářem

Česko - Švýcarsko

Švýcarská radost

Reprezentační brankář Tomáš Vokoun zasahujeNajdete na iDNES.czmobilní verze