Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Co se píše v Číně

16 2008
Permanentní tetování, módní sestřihy vlasů nebo kresby představující olympijské kruhy či symboly, to je v Pekingu hit letošního léta. Před dvěma měsíci se honduraský Miguel Adrian Ferrera Rodriguez rozhodl pro něco, co jej poznamená na celý život.

Nechal si vytetovat tři korejské znaky představující jméno jeho sportu – taekwonda – a pět olympijských kruhů na vnitřek pravé ruky. „A kdybych vyhrál medaili, dám si udělat další tetování na levé ruce,“ zavtipkoval.

Střelec Ned Gerard, který reprezentuje Panenské ostrovy na své první olympiádě, si nechal vytetovat olympijské logo na zápěstí. V padesáti třech letech k tomu dodává: „Je to dobrá motivace.“ Jiní dávají na odiv svou lásku k olympiádě pomocí účesů.

Daniel Bell, plavec z Nového Zélandu, je jedním z mnoha, kteří mají na hlavě vystříhané olympijské kruhy. „Olympijský emblém je nejpopulárnější, děláme jich asi deset za den,“ prozrazuje Čao Chaj-kang, oficiální kadeřník v olympijské vesnici. A tato móda se rozšiřuje dál po celém městě.

U sportovců jsou tetování a exotické úpravy vlasů poměrně běžné. Stejný trend však lze vidět v těchto dnech také u nadšené mladé čínské populace. Na úpravě svého zevnějšku si dávají mladí velice záležet.

Dnes ještě není zdobení těla technikou permanentního tetování v říši středu tak běžné jako v Česku. Zato rychlost, s jakou přijímají jakékoli nové módní trendy, je určitě vyšší.

Minimálně proto, že je mnohonásobně akcelerována jakýmkoli impulzem ze zahraničí. Generace starších se však s módními výstřelky na tělech svých vnuků či dětí srovnává jen těžko. Nechat si bolestivě odstranit tetování pro klid v rodině je běžné, což mi potvrdila i jedna z univerzitních studentek.

Autoři:


Nejčtenější

Wiggins se vzdal snu. O veslařskou medaili v Tokiu bojovat nebude

Bradley Wiggins mává divákům po překonání rekordu v hodinovce.

Pětinásobný olympijský vítěz v cyklistice Bradley Wiggins se vzdal myšlenky probojovat se na...

Další z rubriky

Peking? Pro Michalíka olympiáda na efekt

Michal Michalík

Je dva dny doma, pocity ale ještě vstřebává. Nejsou ani dobré, ani špatné. Jsou smíšené. Když se...

Robert Změlík dražbou dresu Špotákové zachraňoval čest desetibojařů

Robert Změlík při návštěvě Českého olympijského domu v Pekingu

Robert Změlík, úspěšný vydražitel dresu oštěpařky Barbory Špotákové, pořídil tento suvenýr pro...

Střelec Kostelecký je stále na roztrhání: Je to hektické, ale dá se to vydržet

Křest knihy o OH v Pekingu

Už tři týdny si střelec David Kostelecký užívá pocity olympijského vítěze. Od té doby se ale ještě...Najdete na iDNES.cz