Co se píše v Číně

16 2008
Permanentní tetování, módní sestřihy vlasů nebo kresby představující olympijské kruhy či symboly, to je v Pekingu hit letošního léta. Před dvěma měsíci se honduraský Miguel Adrian Ferrera Rodriguez rozhodl pro něco, co jej poznamená na celý život.

Nechal si vytetovat tři korejské znaky představující jméno jeho sportu – taekwonda – a pět olympijských kruhů na vnitřek pravé ruky. „A kdybych vyhrál medaili, dám si udělat další tetování na levé ruce,“ zavtipkoval.

Střelec Ned Gerard, který reprezentuje Panenské ostrovy na své první olympiádě, si nechal vytetovat olympijské logo na zápěstí. V padesáti třech letech k tomu dodává: „Je to dobrá motivace.“ Jiní dávají na odiv svou lásku k olympiádě pomocí účesů.

Daniel Bell, plavec z Nového Zélandu, je jedním z mnoha, kteří mají na hlavě vystříhané olympijské kruhy. „Olympijský emblém je nejpopulárnější, děláme jich asi deset za den,“ prozrazuje Čao Chaj-kang, oficiální kadeřník v olympijské vesnici. A tato móda se rozšiřuje dál po celém městě.

U sportovců jsou tetování a exotické úpravy vlasů poměrně běžné. Stejný trend však lze vidět v těchto dnech také u nadšené mladé čínské populace. Na úpravě svého zevnějšku si dávají mladí velice záležet.

Dnes ještě není zdobení těla technikou permanentního tetování v říši středu tak běžné jako v Česku. Zato rychlost, s jakou přijímají jakékoli nové módní trendy, je určitě vyšší.

Minimálně proto, že je mnohonásobně akcelerována jakýmkoli impulzem ze zahraničí. Generace starších se však s módními výstřelky na tělech svých vnuků či dětí srovnává jen těžko. Nechat si bolestivě odstranit tetování pro klid v rodině je běžné, což mi potvrdila i jedna z univerzitních studentek.

Autoři:

Nejčtenější

Károlyi má cenu Mezinárodního olympijského výboru, gratuloval mu i Gott

Ombudsman Českého olympijského výboru Alexander Károlyi převzal ocenění...

Ombudsman Českého olympijského výboru (ČOV) Alexander Károlyi dnes převzal cenu Mezinárodního...

Další z rubriky

Plavec Jedlička: Takový masakr jsem nečekal

Jiří Jedlička

Tušil, že se v pekingském bazénu budou dít velké věci. Ale realita předčila jeho očekávání. Jiří...

Oštěpařka Špotáková bude do oblíbené restaurace chodit rok zdarma

Barbora Špotáková před restaurací U Pinkasů

Po období nicnedělání a mediálního kolotoče okolo své osoby se Barbora Špotáková vrátila do...

Trenér zlaté oštěpařky Černý: Zlom přišel v Aténách

Barbora Špotáková a její trenér

Doporučujeme Atletický trenér Rudolf Černý spolupracuje s Barborou Špotákovou devátým rokem. Jak přiznal při...

Najdete na iDNES.cz