Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Středa 18. října 2017 Lukáš

VIDEO: Čechy bavil legendární překážkář Jackson, zničila ho Ptáčníková

1 2012
Londýn (Od zpravodajů iDNES.cz) - Vyslovit v přímém přenosu jméno Jiřiny Ptáčníkové? "Tak to ne. Řekl bych: Promiňte, to nebudu komentovat," směje se bývalý atlet, dnes televizní komentátor Colin Jackson. Dvojnásobný mistr světa v úterý navštívil Český dům v Londýně a ve stánku iDNES.cz si celý rozesmátý zkoušel výslovnost českých jmen.

Sám závodil na čtyřech olympiádách, v Soulu 1988 vybojoval stříbrnou medaili, teď v Londýně působí jako sportovní komentátor v BBC. "Jsem nadšen. Mám možnost vidět i další sporty než jen atletiku, kterou jsem dělal celý život. Velmi vzrušující jsou závody plavců a jako každý Brit sleduji cyklistiku."

Bývalý sprinter a překážkář v úterý navštívil Český dům. Posteskl si, že Británie ještě nezískala zlatou medaili, ale jinak byl skvěle naladěn. "Olympiádu si moc užívám, je to skvělá zábava," řekl 45letý sportovec.

Zábavu nezkazil ani nad neobvyklou prosbou redakce iDNES.cz, aby osvědčil svoji připravenost komentovat i soutěže, kterých se účastní čeští sportovci. Z listu se pokoušel přečíst jejich jména.

"Báboro Spotákova. Tu samozřejmě znám. Oštěpařka," začal.

"Roman Šebrle."

Jméno desetibojaře přečetl bez zaváhání, ale pak před ním v sešitě stálo jméno tyčkařky Jiřiny Ptáčníkové.

"Rijana?" zeptal se, a pak souhlásky srovnal na "Jirina". 

Nad příjmením si statečně lámal jazyk a skládal hlásky obtížně jednu za druhou. "Ptaknikouva..., Pčatniková..." Pak si prstem přejel po písmenech v bloku a na čtvrtý pokus jméno obstojně přečetl. "To bych nekomentoval," řekl a vypustil další salvu smíchu.

V přímém přenosu to ovšem zkoušet nehodlá.

Najdete na iDNES.czmobilní verze