Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Taneční pár Mansourová, Češka vyjel pro Česko místo v Pchjongčchangu

Taneční pár Cortney Mansourová, Michal Češka | foto: Pavel Lebeda/sport-pics.cz

30 2017
Taneční krasobruslařský pár Cortney Mansourová, Michal Češka na kvalifikačním závodu v Oberstdorfu zajistil České republice start na ZOH v Pchjongčchangu. Čeští reprezentanti obsadili díky vydařenému volnému tanci na Nebelhorn Trophy páté místo a s jistotou se tak vešli mezi postupující šestici do Jižní Koreje. Aby mohli na olympiádě startovat, musí Mansourová získat české občanství, které zatím nemá.

Dvaadvacetiletá kanadská rodačka Mansourová a o tři roky starší Češka tak napodobili Annu Duškovou s Martinem Bidařem, kteří si start na ZOH v kategorii sportovních dvojic vyjeli v pátek. Nyní musejí čekat, jestli ve spolupráci s českými právníky zařídí pro Mansourovou české občanství, o což usilují už více než rok.

„Tento administrativní proces ještě stále probíhá,“ napsal dnes na dotaz ČTK Český krasobruslařský svaz.

Jistotu startu na únorových hrách v Pchjongčchangu má rovněž jeden muž. S největší pravděpodobností Michal Březina, jenž si účast pod pěti kruhy vybojoval na letošním mistrovství světa.

Mansourová s Češkou byli po čtvrtečním krátkém tanci devátí, ale volná jízda jim vyšla mnohem lépe. Od rozhodčích dnes dostali 88,50 bodu, obsadili čtvrté místo a v součtu se posunuli na pátou pozici.

Suverénně zvítězili Britové Penny Coomesová a Nicholas Buckland, kteří byli nejlepší v obou tancích. 

V soutěži žen obsadila česká reprezentantka Elizaveta Ukolová 17. místo a na rozdíl od roku 2013, kdy se právě z Oberstdorfu kvalifikovala do Soči, tentokrát postup na ZOH nevybojovala. Krasobruslařky usilovaly o šest volných míst, zvítězila Australanka Kailani Craineová. 

Krasobruslařská Nebelhorn Trophy v Oberstdorfu

dodatečná olympijská kvalifikace

Taneční páry - konečné pořadí: 1. Coomesová, Buckland (Brit.) 177,13, 2. Muramotová, Reed (Jap.) 159,30, 3. Lorenzová, Polizoakis (Něm.) 152,50, ...5. Mansourová, Češka (ČR) 143,44.

Ženy - konečné pořadí: 1. Craineová (Austr.) 167,45, 2. Algotssonová (Švéd.) 167,01, 3. Paganiniová (Švýc.) 155,98, ...17. Ukolová (ČR) 125,20.

Autoři: ,


Krasobruslení na ZOH 2018

Olympijské soutěže v krasobruslení mají pět disciplín. Medaile se v Pchjongčchangu rozdělují v soutěžích mužů, žen, sportovních dvojic, tanečních párů a v týmech. Krasobruslaři budou soutěžit v hale Ledová aréna Kangnung, o kterou se podělí se závodníky short tracku.

Michal Březina, Cortney Mansourová, Michal Češka, Anna Dušková, Martin Bidař

The Baby Gang: Když se vám narodí dvojčata
The Baby Gang: Když se vám narodí dvojčata

Představte si, že jste mladý pár, rozhodnete se pro miminko a narodí se vám dcerka. Po chvíli se shodnete, že by malá měla mít sourozence, ale namísto jednoho jí dopřejete hned tři. A všechny tři naráz

Najdete na iDNES.czmobilní verze