Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

ČOV přidá každému olympionikovi sto tisíc korun na přípravu

Barbora Špotáková | foto:  Michal Růžička, MAFRA

16 2011
Částkou 350 milionů korun plánuje Český olympijský výbor podpořit přípravu českých sportovců v cyklu, jež završí olympijské hry v Londýně 2012. Odhadovaná suma zahrnuje i ve čtvrtek schválený bonus 100 tisíc korun, který ČOV poskytne sportovním svazům za každé získané účastnické místo.

Příspěvky jsou určeny pro olympijské individuální i týmové sporty, které jsou na programu londýnských her. Budou se rovnat počtu nominovaných sportovců ve výpravě. V případě, že jeden reprezentant bude startovat ve více disciplínách, může svaz čerpat příspěvek za získaná místa pouze jedenkrát.

"V Londýně očekáváme 130 až 180 našich reprezentantů. Podpora je součástí Rozvojového olympijského programu na cyklus 2009-2012, který jsme nyní upřesnili. Naším hlavním cílem je poskytnout sportovcům co nejvíce peněz na jejich přípravu," říká František Dvořák, místopředseda Českého olympijského výboru pro sport.

Bonusy za účastnická místa jsou pouze jedním z programů, kterými ČOV sportovce podporuje. V letech 2009-2012 vynaloží ČOV na olympijský sport na 350 milionů korun.

Autor:


MIKUPEX TRADE s.r.o.
Přípravář výroby / produkční - Praha, 35-40 000 Kč

MIKUPEX TRADE s.r.o.
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj
nabízený plat: 35 000 - 40 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze