Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Čtenářům odpovídali Synek a Doleček

Milan Doleček a Ondřej Synek - Veslař Ondřej Synek odpovídá čtenářům na otázky pro něj a jeho kolegu Milana Dolečka (vlevo). | foto: Pavel RůžičkaiDNES.cz

3 2004
Praha - Doby, kdy se cenné kovy z významných závodů očekávaly výhradně od skifaře Václava Chalupy, má české veslování naštěstí za sebou. Mezi medailové kandidáty v české olympijské výpravě bude letos v Aténách patřit i posádka dvojskifu Milan Doleček a Ondřej Synek. Oba mladí veslaři společně diskutovali v on-line rozhovoru se čtenáři iDNES.

Odpovědi obou veslařů najdete ZDEPokud reprezentanti pražské Dukly zopakují loňské umístění z mistrovství světa, přivezou z Atén bronz.

Ondřeji Synkovi je 21 let, Milan Doleček je jen o rok starší, ale mezi světovými veslaři už mají dobré jméno.  V roce 2002 byli pátí na mistrovství světa, loni si už na šampionátu dojeli pro bronz a přidali i celkové prvenství ve Světovém poháru.

V Dukle je vede trenér Milan Doleček starší. Podle něho bude pro dvojici letošní olympijský start vrcholem. V budoucnu tuší, že se každý z borců vydá vlastní cestou.

"Synek se mi vždycky líbil, chtěl jsem ho trénovat. Když přišel do Dukly, býval pomalejší než můj syn, pak jezdili nějakou dobu nastejno a teď už jasně dominuje," přiznává otec staršího ze skifařského páru. "Ondra míří ke skifu, to je mi jasné, vím, že ho ve dvojskifu navždycky neudržím. Ale na olympiádě pojedeme dvojskif."

Olympijský kanál v Aténách je vinou velkých vln a silného větru postrachem veslařů. Přiznávají to i čeští reprezentanti: "To je asi tak jediné, z čeho máme strach. Junioři si to vyzkoušeli a zjistili, že se tam nedá pořádně veslovat a lodě se dokonce často potápějí. Navíc závodili už od půl sedmé ráno a jen na poloviční, kilometrové trati," říkal už v zimě Milan Doleček.

Časný budíček hrozí i při srpnových hrách. "Vstávání není nic pro nás, oba si rádi přispíme," říká s úsměvem  Ondřej Synek. "Poslední měsíc se tomu musí přizpůsobit trénink."

Autor:


Další z rubriky

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...

Měli blízko, medaile nezískali. Proč?


Praha Jediné umístění dokáže ve sportu spustit takový vodopád slz. Čtvrtá příčka. Ani druhá, dokonce ani...

Šebrle: Jsem línej na to, co mě nebaví


Atény Přišel neoholený, kruhy pod očima, v obyčejném triku. Mžoural a chraptěl. Skoro nespal. Nejradši by...Najdete na iDNES.cz