Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Sobota 21. října 2017 Brigita

Čtvrté místo z Atlanty Korbel neobhájí

21 2000
S y d n e y - Od zvláštního zpravodaje iDNES)Černý den v nepravou chvíli si ve čtvrtek v Sydney vybral poslední český zástupce v olympijském turnaji stolních tenistů Petr Korbel. S Belgičanem Jeanem Michaelem Saivem dokázal v prvním kole hlavní singlové soutěže držet krok jen úvodních pět minut, pak už neuvěřitelným množstvím chyb usnadnil soupeři postupovou výhru. Výsledek 0:3 (-11, -13, -17) tak znamená, že čtvrté místo z Atlanty Korbel v Sydney neobhájí. Poté, co do hlavní soutěže vůbec nepostoupil druhý český hráč Josef Plachý a společně s Korbelem neuspěli ani v kvalifikaci čtyřhry, zůstali tentokráte čeští pinponkáři hodně za očekáváním.

"Takhle jsem si ten zápas určitě nepředstavoval. Neměl jsem svůj den, marně se snažil najít rytmus a až příliš jsem kazil. Saive hrál naopak takticky velice dobře, byl na mě stoprocentně připravený a odveta za čtvrtfinálovou prohru před čtyřmi lety v Atlantě se mu povedla dokonale." hodnotil vyrovnaně Petr Korbel, který za zlomový okamžik utkání správně označil stav 10:10 v úvodním setu.

"V tu chvíli jsem při vlastním podání dal dvakrát za sebou servis do síťky, což mě rozhodilo natolik, že jsem až do konce téhle sady získal už jen jeden bod... Je to škoda, neboť až do té chvíle jsme se oba spíše oťukávali a vypadalo to na vyrovnaný souboj."

Jenže od zmíněného okamžiku končily Korbelovy míčky většinou v autu nebo síťce a ani chvilkový záblesk naděje ve třetím setu už na obrat nestačil.

"Soupeř mě prakticky k ničemu nepustil. Hrál velmi dobře míčky těsně kolem síťky, vycházel mu výrazně i bekhend. Měl jsme tak jen dvě možnosti - buď riskovat a útočit anebo hru uklidnit a snažit se udržet míček ve hře. Zvolil jsme sice druhou variantu, ale viděli jste sami..." mávnul rukou Korbel, který bral vyřazení vcelku sportovně.

"Věřil jsme samozřejmě v lepší výsledek, ale zrovna dneska mi to prostě nesedlo. Zítra by to třeba dopadlo obráceně, ale možná je lepší dostat takovýhle nářez, než se trápit přes hodinu a prohrát smolně 2:3 v pátém setu..."

Ještě stručněji vystihl důvody dnešní Korbelovy prohry reprezentační trenér Jiří Chudík: "Pasivita, nepřesnost a vlastní chyby!"

Početná skupinka českých fandů z řad sportovců na čele s již rovněž vyřazeným tenistou Jiřím Novákem si tak příliš radosti neužila....

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze