Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Čtvrtý gól kluky uspal jak hady, říká Richter o utkání s Lotyšskem

Pavel Richter se při sledování olympiády dobře baví | foto: MF DNES

20 2010
Jeho předzápasová slova se splnila: "Prostě vyhrajeme a jdeme od toho." Jenže tak jednoduché to nebylo. "Jak bych to zhodnotil... Zápas se mi líbil a nelíbil," popisuje utkání národního týmu s Lotyšskem hokejový expert Pavel Richter. Podle něj chtěli Češi šetřit síly a nakonec to přehnali.

"Ten začátek byl parádní. Pak chtěli borci zvolnit a zvolnili až moc. Ve výsledku je to stálo víc sil, než mělo," míní někdejší slavný reprezentant a trenér.

Češi proti Lotyšsku vedli 4:0, ale nakonec se museli zuby nehty bránit náporu dotahujícího soupeře. Podle Richtra už začali myslet na nedělní zápas s Ruskem.

"To víte, že to máte před očima. Přece jen na Rusy bude potřeba hodně sil a s Lotyšskem to vypadalo rozhodnuté. Ten čtvrtý gól kluky uspal jak hady," popisuje hokejový internacionál. "Najednou to bylo o dva a soupeř se rozjel. Přitom se do toho laufu nemusel vůbec dostat. To byla naše chyba, přestali jsme hrát."

Ve chvíli největšího náporu Lotyšů vynikl brankář Tomáš Vokoun. Ten sice čelil jen osmnácti pokusům soupeře a úspěšnost zásahů měl pod 90 procenty, ale v zásadní chvíli svůj tým podržel. "Byl jednoznačně nejlepším hráčem. Ve třetí třetině měl klíčový zákrok, kdyby to nechytil, byl by stav 4:3 a na mančaft by padla deka," míní Richter.

Kromě Vokouna má slova chvály i pro další reprezentanty. "Jarda Jágr má parádní formu. Pepa Vašíček vůbec není vidět a přitom udělá strašně moc práce, už jen tím vhazováním, které pořád vyhrává," vypočítává mistr světa z roku 1985, kterému se líbila i ofenzivní hra českých obránců.

"Marek Židlický měl parádní nahrávky i střelu, totéž Tomáš Kaberle. Proti sborné to musí vypadat podobně. Rozhodně nesmíme jen zalézt do defenzivy a myslet si, že to ubráníme," nabádá Richter.

"Naopak, na malém hřišti je potřeba vyvinout tlak, hodně napadat. Největší slabinu mají Rusové v obraně."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze