Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sportovní arbitráž umožnila cyklistické šampionce start v Riu

Lizzie Armitsteadová slaví titul mistryně světa | foto: Reuters

2 2016
Zdálo se, že úřadující mistryně světa na olympijské stříbro z Londýna v silniční závodě v Riu nenaváže. Britská cyklistka Lizzie Armitsteadová však uspěla s odvoláním ke sportovní arbitráži CAS proti trestu za zmeškané dopingové kontroly a dostala povolení na OH v Brazílii startovat.

„Jsem ráda, že CAS přijal mé vysvětlení. Vždy jsem byla a vždy budou čistá sportovkyně, po celou kariéru jsem proti dopingu hlasitě vystupovala,“ uvedla Armitsteadová v oficiálním prohlášení. Rozhodnutí CAS podle ní padlo už 21. července, arbitráž ho ale dosud oficiálně nezveřejnila.

Fotogalerie

Sedmadvacetileté závodnici hrozil automatický distanc za tři zameškané kontroly v jednom roce. CAS ale uznal argumenty britské cyklistky, že komisaři v prvním případě vloni v srpnu ve Švédku nepostupovali podle pravidel, a tento mimosoutěžní test prohlásil za neplatný. Armitsteadová navíc podstoupila kontrolu následující den po závodě.

Druhý zameškaný test zavinilo její vlastní administrativní selhání a proti němu neprotestovala. Ke třetímu prohřešku, který 9. června aktivoval automatický trest, došlo kvůli tomu, že Armitsteadová neaktualizovala informace o místě svého pobytu, což vysvětlila tím, že musela kvůli vážnému onemocnění v rodině na poslední chvíli změnit plány.

Autoři: ,


Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze