Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Cyklististům selhal finišman

17 2000
S y d n e y - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Předposlední místo obsadila v Sydney trojice českých cyklistů v olympijském sprintu, ačkoliv si dělala ambice na soupeření i s těmi nejlepšími. V prvních dvou kolech si tým udržoval časy, které by mu zajistily postup mezi posledních osm, ale finišman Martin Polák vyčerpán doháněním spolujezdců neměl dost sil, aby pozici udržel. "Martin za námi nebyl v prvních dvou kolech ideálně schován, a ve chvíli, kdy měl nastoupit, už nemohl," pojmenoval hlavní příčinu krachu Ivan Vrba, který jel na čele ve druhém úseku, poté, co mu uvolnil místo Pavel Buráň.

"Nic jsme mu nevyčítali, všichni víme, že v přípravě nic nezanedbal, jen má problémy s vyladěním formy. Týden před závody vždy jezdí skvělé časy, ale pak už to není ono," prozrazuje Vrba. Sedmý celek z loňského světového šampionátu z dvanácti startujících až jedenáctého času. "Všechny týmy se oproti mistrovství světa zlepšily, jen my jsme byli o dvacet vteřin pomalejší," dodal.

V disciplíně, která měla olympijskou premiéru, startuje tříčlenný tým, a po každém kole jeden cyklista odstupuje. Družstvo je proto být poskládáno z různých typů závodníků, dobrý sprinter musí závod rozjet, další drží tempo a finišman musí být trénován na kilometrové trati. Ta je i Polákovou specializací, jenže na OH se jela už v sobotu a vzala Polákovi plno sil, psychických i fyzických.

Nejlepší mozaiku složili Francouzi, kteří soutěž s přehledem vyhráli, když ve finále porazili Británii.

Jen o jednu příčku lepší než český tým byla ve stíhačce Lada Kozlíková. Ve své jízdě sice porazila kolumbijskou soupeřku, ale o postupu do čtvrtfinále rozhodoval výsledný čas.

Olympijský sprint:
Finále: Francie (Gane, Rousseau, Tournant) 44,233 - Velká Británie (Hoy, MacLean, Queally) 44,680, o 3. místo: Austrálie (Eadie, Hill, Neiwand) 45,161 - Řecko (Vasilopoulos, Georgalis, Bargkas) 45,332.
Další pořadí: 5. Japonsko, 6. Slovensko (Bazalík, Lepka, Jeřábek), 7. Německo, 8. Lotyšsko, ...11. ČR (Buráň, Vrba, Polák).
Výsledky druhé fáze: Řecko 45,079 - Japonsko 45,264, Austrálie 44,745 - Lotyšsko 46,525, Velká Británie 44,517 - Slovensko 45,523, Francie 44,302 - Německo 45,537.

Autor:


Další z rubriky

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...

Tenk vystřílel druhý český bronz


VIDEO S y d ne y O třetí olympijskou medaili pro české barvy se dnes ráno postaral český střelec Martin Tenk, který...

Karabec si zlatou medailí splnil sen


S y d n e y Zlatou medilovou sbírku na paralympijských hrách v Sydney rozšířil stolní tenista Ivan Karabec,...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz