Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Cyklistka letí do neznáma

31 2000
P r a h a - Hlavně sbírat zkušenosti letí na olympijské hry v Sydney Lada Kozlíková, jediná česká reprezentantka v cyklistice. Dvacetiletou závodnici celku Rostex Quantum čekají starty na dráze ve stíhacím závodu na tři kilometry a v bodovacím závodu. Do Austrálie si však čerstvá mistryně Evropy do 23 let z časovky veze také speciální časovkářské kolo. "Po zisku prvního místa na mistrovství Evropy v Polsku se objevila jistá možnost získat divokou kartu i pro silniční závody," řekla Kozlíková.

Místo v silničních disciplínách žen si nezajistila. "Vím ale už z Atlanty, že když tam závodnice byla pro jinou disciplínu, většinou se do závodu dostala. Proto počítáme i s možným startem v časovce i v závodu jednotlivkyň," řekl osobní trenér cyklistky Břetislav Usnul, který se do oficiální výpravy nevešel a do Sydney cestuje soukromě.

Na své první olympijské hry však jede Kozlíková hlavně na zkušenou. "Je to pro mě zcela něco nového. Především chci sbírat zkušenosti, můj cíl je umístění do desátého místa v dráhových disciplínách. V Moskvě při Světovém poháru jsem zajela osobní rekord 3:41, když v Sydney pojedu pod tři čtyřicet, tak budu určitě spokojená," tvrdí šestinásobná mistryně republiky, která si pochvalovala čtrnáctidenní soustředění na dráze v německém Büttgenu spolu se sprintery. "To mi moc pomohlo, u nás taková dráha není."

O návštěvě dalších olympijských soutěží Kozlíková příliš nepřemýšlí. "Především se soustředím na své závody, proto tam jedu. Pokud mi čas přece jen zbude, tak se chci podívat na atletiku," dodala cyklistka.

Autor:


Nejčtenější

Wiggins se vzdal snu. O veslařskou medaili v Tokiu bojovat nebude

Bradley Wiggins mává divákům po překonání rekordu v hodinovce.

Pětinásobný olympijský vítěz v cyklistice Bradley Wiggins se vzdal myšlenky probojovat se na...

Další z rubriky

Plavkyně Hoffmanová dohmátla pro zlato


S y d n e y Počet cenných kovů, které v Sydney získali čeští handicapovaní sportovci, se po dnešku zastavil...

Přibylo dalších šest medailí


S y d n e y Medailová žeň českých sportovců na paralympijských hrách v Sydney pokračuje. K dopolednímu triumfu...

Karabec si zlatou medailí splnil sen


S y d n e y Zlatou medilovou sbírku na paralympijských hrách v Sydney rozšířil stolní tenista Ivan Karabec,...

Provident Financial s.r.o.
Specialista péče o zákazníky v terénu

Provident Financial s.r.o.
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský krajNajdete na iDNES.cz