Cyklistka letí do neznáma

31 2000
P r a h a - Hlavně sbírat zkušenosti letí na olympijské hry v Sydney Lada Kozlíková, jediná česká reprezentantka v cyklistice. Dvacetiletou závodnici celku Rostex Quantum čekají starty na dráze ve stíhacím závodu na tři kilometry a v bodovacím závodu. Do Austrálie si však čerstvá mistryně Evropy do 23 let z časovky veze také speciální časovkářské kolo. "Po zisku prvního místa na mistrovství Evropy v Polsku se objevila jistá možnost získat divokou kartu i pro silniční závody," řekla Kozlíková.

Místo v silničních disciplínách žen si nezajistila. "Vím ale už z Atlanty, že když tam závodnice byla pro jinou disciplínu, většinou se do závodu dostala. Proto počítáme i s možným startem v časovce i v závodu jednotlivkyň," řekl osobní trenér cyklistky Břetislav Usnul, který se do oficiální výpravy nevešel a do Sydney cestuje soukromě.

Na své první olympijské hry však jede Kozlíková hlavně na zkušenou. "Je to pro mě zcela něco nového. Především chci sbírat zkušenosti, můj cíl je umístění do desátého místa v dráhových disciplínách. V Moskvě při Světovém poháru jsem zajela osobní rekord 3:41, když v Sydney pojedu pod tři čtyřicet, tak budu určitě spokojená," tvrdí šestinásobná mistryně republiky, která si pochvalovala čtrnáctidenní soustředění na dráze v německém Büttgenu spolu se sprintery. "To mi moc pomohlo, u nás taková dráha není."

O návštěvě dalších olympijských soutěží Kozlíková příliš nepřemýšlí. "Především se soustředím na své závody, proto tam jedu. Pokud mi čas přece jen zbude, tak se chci podívat na atletiku," dodala cyklistka.

Autor:

Nejčtenější

Hurá do Ameriky! Spilkovou čeká stěhování, možná zakotví na Floridě

Golfistka Klára Spilková na tiskové konferenci v Praze.

VIDEO Splnila si sen, vydřela místo mezi golfovou elitou. Klára Spilková bude hrát na LPGA Tour a s...

Další z rubriky

Michal Stefanu vyučil Korejce a má zlato


P r a h a Český paraplegik Michal Stefanu porazil na paralympijských hrách v Sydney ve finále dvouhry mužů ve...

Tenk vystřílel druhý český bronz


VIDEO S y d ne y O třetí olympijskou medaili pro české barvy se dnes ráno postaral český střelec Martin Tenk, který...

Karabec si zlatou medailí splnil sen


S y d n e y Zlatou medilovou sbírku na paralympijských hrách v Sydney rozšířil stolní tenista Ivan Karabec,...

Najdete na iDNES.cz