Cyklistka překvapí aktivní taktikou

3 2004
Brno - Česká cyklistka Lada Kozlíková, která dojela třiadvacátá na prestižním Giro d'Italia, veze na olympijské hry do Atén sedm karbonových závodních kol zhotovených na míru. "Z disciplín budu preferovat na silnici časovku a na dráze bodovací závod, na nějž jsem si už před dvěma lety připravila aktivní taktiku," řekla.

Na soupeřky prý takový způsob boje při žádném závodě Světového poháru ani na mistrovství světa zatím nepoužila. "Už by to ztratilo svůj účinek a soupeřky by se na to připravily," namítla vicemistryně světa z bodovacího závodu z roku 2002.

Lada Kozlíková bude nejvytíženější českou cyklistkou na olympijských hrách. V Aténách zasáhne do bojů o medaile v silničních i dráhových soutěžích.

Veze sedm kol. Dva 'stroje' bude mít připravené na silniční závod jednotlivkyň, dva na silniční časovku, další dva na bodovací závod a jeden na stíhačku.

Téměř dva měsíce trénovala ve švýcarském Svatém Mořici, odkud si odskočila na ženský etapový závod Giro d'Italia. Skončila v něm třiadvacátá a byla maximálně spokojená. "Trénovala jsem tvrdě ve vysoké nadmořské výšce a jsem přesvědčena, že mi tato příprava hodně dala. Cítím se nyní v dobré formě a věřím, že mi výkonnost vydrží," uvedla cyklistka.
 
Do Atén odletí 12. srpna a na rozdíl od většiny sportovců nebude bydlet v olympijské vesnici. Dala přednost ubytování v centru Atén. "Spočítali jsme si, že na tréninky i na start závodu bychom museli absolvovat okolo devadesáti kilometrů v hustém provozu ucpaného města. Svou roli sehrála i skutečnost, že se nechci stravovat společně s dalšími tisíci sportovců a funkcionářů v jedné jídelně, kde člověk snadno chytí nějakou virózu. Pobyt v olympijské vesnici jsem absolvovala v Sydney, v Aténách jsme zvolili z mého pohledu optimální variantu," poznamenala Kozlíková.
 
Většina sportovců se v Aténách bojí úmorného vedra, Kozlíková se naopak na teplé počasí těší. Jednak podstoupila celou závěrečnou přípravu v teplém klimatu a také svých nejlepších výsledků dosáhla ve vedru. "Snad by mě mohlo zaskočit pouze nedýchatelno. Silniční soutěže se pojedou v centru Atén, kde je všechno rozpálené. Ovšem podle zpráv, které dostávám z Řecka, se zatím teploty v Aténách pohybují okolo pětatřiceti stupňů a v podobných podmínkách jsme trénovala nyní ve Švýcarsku," řekla Kozlíková.

Svou poslední předolympijskou přípravu bude ladit Kozlíková pouze v domácích podmínkách. Ve čtvrtek a v sobotu se mimo soutěž představí v prologu a časovce na 18 kilometrů při cyklistickém závodě Vysočina. "Bude to moje ostrá poslední zkouška. Kromě ní na mě čeká ještě sedm těžších tréninkových jednotek," dodala.

Autoři: ,

Nejčtenější

Károlyi má cenu Mezinárodního olympijského výboru, gratuloval mu i Gott

Ombudsman Českého olympijského výboru Alexander Károlyi převzal ocenění...

Ombudsman Českého olympijského výboru (ČOV) Alexander Károlyi dnes převzal cenu Mezinárodního...

Další z rubriky

Romane, milujeme tě, volali v Rychnově


Rychnov nad Kněžnou Ranní slunce odhaluje městečko schované v údolí. Rychnov nad Kněžnou, místo, jež desetibojař Roman...

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Najdete na iDNES.cz