Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Další poplach, naštěstí falešný

20 2002
Park City - Už potřetí v průběhu olympijských her musely bezpečnostní složky vyhlásit poplach a evakuovat několik ulic. V blízkosti sjezdařského střediska v Park City ležely na zemi dva podezřelé balíčky, vzdálené od sebe asi patnáct metrů; policie tudíž celou oblast asi na hodinu uzavřela. Přivolaní experti nakonec zjistili, že balíčky jsou naprosto neškodné.

První nalezený balíček experti poměrně rychle otevřeli, zatímco druhý, velký jako krabice od bot, prohlédl nejprve robot a pak na něj hasiči nastříkali vodu. "To abychom eliminovali výbušnost střelného prachu, pokud by tam byl," vysvětlil policejní mluvčí Jack Ford.

Policisté den před zahájením her evakuovali kvůli balíčku v garáži dvě přilehlé budovy a o týden později uzavřeli kvůli podezřelému nálezu okolí tiskového střediska v centru města. V obou případech šlo o planý poplach. V Park City je ve středu na programu slalom žen.

Policista sleduje počínání dálkově ovládaného robota, který zkoumá podezřelý balíček.

Autor:


Témata: Park City, Robot

Další z rubriky

Zlatou medaili dostala Slucká až doma


Moskva Kopii zlaté olympijské medaile dostal krasobruslařka Irina Slucká během slavnosti na Rudém náměstí...

Mühlegg žádá zpět zlatou medaili


Lausanne Španělský běžec na lyžích Johann Mühlegg žádá u Mezinárodní sportovní arbitráže vrácení zlaté...

Olympionička Novotná sbírá po tréninku žíněnky


Benátky nad Jizerou V chumlu rychlobruslařů, kteří se několikrát týdně brzy ráno prohánějí po ledové ploše benáteckého...Najdete na iDNES.cz