Damková se olympiády nemůže dočkat

4 2004
Nymburk - Rok splněných přání uzavře Dagmar Damková v Aténách. Fotbalová rozhodčí v polovině loňského října jako první žena v historii pískala zápas nejvyšší domácí soutěže, teď se podívá na olympijské hry. "To bude něco úžasného, nemůžu se dočkat," zasnila se Damková, která plní i roli asistentky rozhodčího. V pátek vyráží.

"Cestovní horečka přichází. Vyrážím už v pátek a strašně se těším," svěřila se dnes novinářům dlouhovlasá bruneta. "Teď se ale ještě doma musím sbalit. Do čtvrtka to chci mít hotové," plánovala Damková.

Bude pro ni olympiáda prozatimním vrcholem kariéry? "Jestli je to víc než liga, to  se těžko srovnává. Olympiáda přijde třeba jen jednou za život, je to taková třešnička... V lize si přece jenom můžu zapískat častěji," porovnávala.

V Aténách hodí ráda za hlavu hektické události posledních týdnů. "Bude to takový balzám, člověk si tam psychicky odpočine," těšila se.

Je to už měsíc, kdy si v denním tisku přečetla přepsaný rozhovor kolegy rozhodčího Zejdy s delegátem Prášilem, v kterém muži namočení do korupční aféry častovali jedinou ženu mezi prvoligovými arbitry oplzlými výrazy. "Těším se, až vypadnu pryč. Snad v Aténách přijdu na jiné myšlenky," věřila Damková.

Po pátečním příletu do Atén o víkendu absolvuje maraton seminářů, v pondělí projde fyzickými testy a pak se dozví, které zápasy bude pískat.

"Nervózní zatím ani tolik nejsem, i když mě čeká velká věc. Ráda bych se na olympiádě udržela co nejdéle," přála si. "Ale vím, že se FIFA snaží prosazovat rozhodčí třeba z Afriky, i když to je na úkor kvality. To je zkrátka politika," pokrčila rameny.

V době volna plánuje zajít i na jiné sporty. Těší se zvlášť na atletiku. "Osobně znám třeba Romana Šebrleho a Jirku Mužíka, ten je od nás s Plzně," naznačila česká rozhodčí, komu budou patřit její sympatie. "A kdybych se podívala na zahajovací ceremoniál, to by byla nádhera," dodala.

Autoři: ,

Nejčtenější

Károlyi má cenu Mezinárodního olympijského výboru, gratuloval mu i Gott

Ombudsman Českého olympijského výboru Alexander Károlyi převzal ocenění...

Ombudsman Českého olympijského výboru (ČOV) Alexander Károlyi dnes převzal cenu Mezinárodního...

Další z rubriky

Romane, milujeme tě, volali v Rychnově


Rychnov nad Kněžnou Ranní slunce odhaluje městečko schované v údolí. Rychnov nad Kněžnou, místo, jež desetibojař Roman...

Šebrle: Jsem línej na to, co mě nebaví


Atény Přišel neoholený, kruhy pod očima, v obyčejném triku. Mžoural a chraptěl. Skoro nespal. Nejradši by...

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...

Najdete na iDNES.cz