Damková se olympiády nemůže dočkat

4 2004
Nymburk - Rok splněných přání uzavře Dagmar Damková v Aténách. Fotbalová rozhodčí v polovině loňského října jako první žena v historii pískala zápas nejvyšší domácí soutěže, teď se podívá na olympijské hry. "To bude něco úžasného, nemůžu se dočkat," zasnila se Damková, která plní i roli asistentky rozhodčího. V pátek vyráží.

"Cestovní horečka přichází. Vyrážím už v pátek a strašně se těším," svěřila se dnes novinářům dlouhovlasá bruneta. "Teď se ale ještě doma musím sbalit. Do čtvrtka to chci mít hotové," plánovala Damková.

Bude pro ni olympiáda prozatimním vrcholem kariéry? "Jestli je to víc než liga, to  se těžko srovnává. Olympiáda přijde třeba jen jednou za život, je to taková třešnička... V lize si přece jenom můžu zapískat častěji," porovnávala.

V Aténách hodí ráda za hlavu hektické události posledních týdnů. "Bude to takový balzám, člověk si tam psychicky odpočine," těšila se.

Je to už měsíc, kdy si v denním tisku přečetla přepsaný rozhovor kolegy rozhodčího Zejdy s delegátem Prášilem, v kterém muži namočení do korupční aféry častovali jedinou ženu mezi prvoligovými arbitry oplzlými výrazy. "Těším se, až vypadnu pryč. Snad v Aténách přijdu na jiné myšlenky," věřila Damková.

Po pátečním příletu do Atén o víkendu absolvuje maraton seminářů, v pondělí projde fyzickými testy a pak se dozví, které zápasy bude pískat.

"Nervózní zatím ani tolik nejsem, i když mě čeká velká věc. Ráda bych se na olympiádě udržela co nejdéle," přála si. "Ale vím, že se FIFA snaží prosazovat rozhodčí třeba z Afriky, i když to je na úkor kvality. To je zkrátka politika," pokrčila rameny.

V době volna plánuje zajít i na jiné sporty. Těší se zvlášť na atletiku. "Osobně znám třeba Romana Šebrleho a Jirku Mužíka, ten je od nás s Plzně," naznačila česká rozhodčí, komu budou patřit její sympatie. "A kdybych se podívala na zahajovací ceremoniál, to by byla nádhera," dodala.

Autoři: ,


Nejčtenější

Třetí zlato z olympiády mládeže. Malíková vyhrála čtyřstovku

Talentovaná atletka Barbora Malíková

Atletka Barbora Malíková vyhrála na olympijských hrách mládeže závod v běhu na 400 metrů a získala...

Příliš bohatý život a předčasná smrt mocného funkcionáře Baumanna

Patrick Baumann hovoří v Los Angeles o chystaných olympijských hrách.

VIDEO Patrick Baumann byl snad všude. Mnohému předsedal, kdekomu šéfoval. Hodně toho změnil, počtu...Další česká medaile na olympiádě mládeže, oštěpař Florian má bronz

JEDINÝ POKUS. Oštěpařka Barbora Špotáková se na MS v Tegu připravuje na svůj

Třináctou medaili získala česká výprava na olympijských hrách mládeže, oštěpař Martin Florian...

Další z rubriky

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Devátá medaile pro Železného


Atény Osm medailí přivezl český olympijský tým z Atén. Devátou si zaslouží Jan Železný. Za celoživotní...

Jak si vedlo 142 českých olympioniků

Bába, Capalini, Šebrle

Atény Výprava 142 českých sportovců na olympiádě přivezla z Atén 8 medailí a řadu dalších míst těsně pod...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz