Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Havel znovu zvracel: Netrénuju proto, abych to tu proseděl na záchodě

Daniel Havel (zcela vlevo), ilustrační foto | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

18 2016
Rio de Janeiro (Od našeho zpravodaje) - Vyhlídky čtyřkajaku, výstavní disciplíny českých rychlostních kanoistů, jsou v ohrožení. Posádka bronzové lodi z olympiády v Londýně řeší střevní problémy jednoho ze svých členů: Daniela Havla. Ve čtvrtek odjel finále B na deblkajaku, ač se stále necítil ideálně. „O moc se to nezlepšilo,“ řekl.

Jeho problémy připravily o šanci na lepší umístění český deblkajak, na němž nastoupil s Janem Štěrbou. Ve středu vypustil rozjížďku a pak se protrápil semifinálovou jízdou, kde skončil na čtvrté, nepostupové pozici.

Ve čtvrtek ho tak čekalo jen finále B, ale ani to nezajel naplno. Češi byli poslední, což je však tolik netrápilo - prioritou bylo šetřit Havlovy síly na závod čtyřkajaku, který čekají v pátek rozjížďky a semifinále a v sobotu případné finále.

Podobné trable zažila i Šafářová

Daniel Havel není prvním Čechem, kterého v Riu trápí střevní potíže. Podobné problémy řešila i tenistka Lucie Šafářová, která nakonec vybojovala s Barborou Strýcovou bronz ve čtyřhře.

„Museli jsme nastoupit. Zdravotně nejsme stále v pořádku, takže jsme jízdu odjeli tak, abychom ušetřili co nejvíc energie. Teď se musíme šetřit na čtyrák, proto to tak vypadalo a dopadlo,“ vyprávěl Štěrba.

Havel cítil, že mu zabraly prášky na žaludek. Přesto i ve čtvrtek zvracel. Cítil se oslabený. „Pořád mi není moc dobře,“ říkal. „Honza mě v podstatě dovezl do cíle. Já se budu snažit dát co nejrychleji dohromady, abych v pátek a v sobotu mohl nastoupit do čtyřáku.“

Odpoledne plánoval čtyřkajak ve složení Havel, Trefil, Dostál a Štěrba vyrazit na první společný trénink v Riu. I ten napoví, jak budou Češi dál postupovat. Teoreticky mohou v sestavě učinit změnu, neboť v dějišti olympiády se chystá i potenciální náhradník Jakub Špicar. Museli by tak učinit už ve čtvrtek.

„Jsme připraveni na všechno, ale nechtěl bych předbíhat. Věřím, že Dan bude v pořádku, že to byla jen nějaká dvoudenní viróza,“ tvrdil reprezentační kouč Pavel Hottmar.

Sám Havel tvrdí, že nemá při závodění takovou sílu, jakou by normálně měl. „Ještě jsem to na závodech nikdy nezažil. Strašně mě to mrzí, celý rok jsem zdravý, hlídám se, abych si nic neudělal. Pak přijedu sem a potká mě tohle,“ říkal.

I on však doufá, že se do klíčových dnů stihne dát dohromady. Pokud to vyjde, stále z toho může být happy end; vždyť čtyřkajak by za normálních okolností patřil ke kandidátům na medaili. „Čtyři roky trénuju proto, abych tady jel co nejlíp a ne, abych to tady proseděl na záchodě. Zkusím se dát dohromady, abych ukázal, co jsem během čtyř let natrénoval,“ prohlásil Havel.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze