Zimní olympijské hry 2018

Čas v ČR (v KOR) Sport Popis
Curlingové centrum Kangnung skupiny týmy - 8. kolo
USA - Dánsko, Japonsko - Kanada, Tým OAR - Švýcarsko, Švédsko - Korea
Ledová aréna Kangnung taneční páry - krátký program
Sněhový park Phoenix U-rampa - kvalifikace
Skokanské centrum Alpensia akrobatické skoky - kvalifikace
Hokejová hala Kangnung semifinále - USA - Finsko
Curlingové centrum Kangnung skupiny týmy - 9. kolo
USA - Dánsko, Japonsko - Kanada, Švédsko - Korea, Tým OAR - Švýcarsko
Rychlobruslařská hala Kangnung týmový závod - čtvrtfinále
Curlingové centrum Kangnung skupiny týmy - 9. kolo
Velká Británie - Švýcarsko, Dánsko - Tým OAR, Čína - USA, Japonsko - Švédsko
Ledové koryto Alpensia dvojboby - 3. jízda
Rychlobruslařská hala Kangnung 500 m - FINÁLE
Hokejová hala Kangnung semifinále - Kanada - Tým OAR
Skokanské centrum Alpensia velký můstek (družstva) - FINÁLE
Ledové koryto Alpensia dvojboby - 4. jízda - FINÁLE

Program ZOH 2018

První sportovní soutěže na ZOH 2018 začaly už 8. února. Zahajovací ceremoniál proběhl 9. 2. od 12 hodin středoevropského času. Zajímá vás, kdy soutěžili Češi? Kompletní program zimních olympijských her a místní časy konání soutěží naleznete ve sportovní databance programu. Česká reprezentace se v hokeji na ZOH 2018 utkala v základní skupině s Koreou, Kanadou a Švýcarskem a nakoenc se probojovala až do medailové fáze. Skončila však čtvrtá. Mezi ostře sledované sporty patřil i biatlon, který začal v sobotu 10. 2. sprintem žen na 7,5 km, a rychlobruslení, kde se v též 10. 2. konal první závod na 3 000 m. Zimní olympijské hry v Pchjongčchangu probíhaly až do 25. února, kdy se hokejisté ve finále utkali o zlaté medaile a celou olympiádu zakončí závěrečný ceremoniál.

Výsledky a medaile

Výsledky českých i zahraničních sportovců na ZOH 2018. Až 2 952 sportovců z 92 zemí soupeřilo o 102 sad olympijských medailí. Výsledky ledního hokeje, biatlonu a dalších oblíbených sportů naleznete přehledně uspořádané v databance výsledků.

Česká výprava měla na OH 2018 95 sportovců a získala sedm medailí. Bilancí dvou zlatých, dvou stříbrných a tří bronzových dosáhla druhého největšího úspěchu v historii a celkově se zařadila na čtrtnácté místo v pořadí národů.

Sportoviště

Zimní olympijské hry 2018 se konaly v jihokorejském okresu Pchjongčchang. Hlavním střediskem byl Alpensia Resort, kde byla připravená i olympijská vesnice a odehrála se zde většina sportů včetně biatlonu. Pro slalom a obří slalom byl Jongpchjong a rychlostní soutěže se odehrály v Čongsonu. Centrem hokejového dění na ZOH 2018 byl Kangnung, kde se také odehrály medailové zápasy.

Najdete na iDNES.cz