Zimní olympijské hry 2018

Čas v ČR (v KOR) Sport Popis
Curlingové centrum Kangnung skupiny mix dvojice - 5. kolo
Čína - USA, Norsko - Finsko, Kanada - Švýcarsko, Korea - Tým OAR
Sněhový park Phoenix slopestyle - kvalifikace
Běžecké centrum Alpensia skiatlon (7,5 km + 7,5 km) - FINÁLE
Hokejová hala Kwantong skupina B - Japonsko - Švédsko
Ledová aréna Kangnung 1500 m - kvalifikace
Ledové koryto Alpensia jednotlivci - 1. jízda
Ledová aréna Kangnung 500 m - kvalifikace
Rychlobruslařská hala Kangnung 3000 m - FINÁLE
Curlingové centrum Kangnung skupiny mix dvojice - 6. kolo
Tým OAR - Kanada, Švýcarsko - Korea, Norsko - USA, Finsko - Čína
Biatlonové centrum Alpensia sprint 7,5 km - FINÁLE
Ledová aréna Kangnung 1500 m - semifinále
Ledová aréna Kangnung 3000 m týmy - kvalifikace
Ledové koryto Alpensia jednotlivci - 2. jízda
Hokejová hala Kwantong skupina B - Švýcarsko - Korea
Ledová aréna Kangnung 1500 m - FINÁLE
Skokanské centrum Alpensia střední můstek - FINÁLE

Program ZOH 2018

První sportovní soutěže na ZOH 2018 začaly už 8. února. Zahajovací ceremoniál proběhl 9. 2. od 12 hodin středoevropského času. Zajímá vás, kdy soutěžili Češi? Kompletní program zimních olympijských her a místní časy konání soutěží naleznete ve sportovní databance programu. Česká reprezentace se v hokeji na ZOH 2018 utkala v základní skupině s Koreou, Kanadou a Švýcarskem a nakoenc se probojovala až do medailové fáze. Skončila však čtvrtá. Mezi ostře sledované sporty patřil i biatlon, který začal v sobotu 10. 2. sprintem žen na 7,5 km, a rychlobruslení, kde se v též 10. 2. konal první závod na 3 000 m. Zimní olympijské hry v Pchjongčchangu probíhaly až do 25. února, kdy se hokejisté ve finále utkali o zlaté medaile a celou olympiádu zakončí závěrečný ceremoniál.

Výsledky a medaile

Výsledky českých i zahraničních sportovců na ZOH 2018. Až 2 952 sportovců z 92 zemí soupeřilo o 102 sad olympijských medailí. Výsledky ledního hokeje, biatlonu a dalších oblíbených sportů naleznete přehledně uspořádané v databance výsledků.

Česká výprava měla na OH 2018 95 sportovců a získala sedm medailí. Bilancí dvou zlatých, dvou stříbrných a tří bronzových dosáhla druhého největšího úspěchu v historii a celkově se zařadila na čtrtnácté místo v pořadí národů.

Sportoviště

Zimní olympijské hry 2018 se konaly v jihokorejském okresu Pchjongčchang. Hlavním střediskem byl Alpensia Resort, kde byla připravená i olympijská vesnice a odehrála se zde většina sportů včetně biatlonu. Pro slalom a obří slalom byl Jongpchjong a rychlostní soutěže se odehrály v Čongsonu. Centrem hokejového dění na ZOH 2018 byl Kangnung, kde se také odehrály medailové zápasy.

Najdete na iDNES.cz