Byl to signál, říká tenisový pár H+H. O medaili z Londýna ale nemluví

TENISOVÉ DÁMY. Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká na slavnostní wimbledonské večeři po turnaji. | foto: archiv Lucie Hradecké

11 2012
Soupeřkám vyslaly varovný signál. "Ale asi jsme si taky pěkně zavařily, že jo?" ptá se Andrea Hlaváčková. S Lucií Hradeckou si o víkendu zahrály ve finále Wimbledonu. Nestačily sice na sestry Williamsovy, ale získaly sebevědomí pro olympijský turnaj, který se za pár týdnů uskuteční na slavné londýnské trávě.

"Medaile, to je velký sen," netají Andrea Hlaváčková. Lucie Hradecká zůstává opatrnější, vždyť na trávě se herně nikdy necítila dobře. "Ale mám pocit, že letos už jsem se na ní naučila konečně běhat!" pochvaluje si.

Dcera vrchního sládka plzeňského pivovaru Andrea Hlaváčková a nebezpečná ranařka Lucie Hradecká patří k nejlepším deblistkám světa, loni na Roland Garros získaly grandslamový titul, přesto si letos na travnatém pažitu nevěřily. I proto, že právě loni po pařížském triumfu vypadly hned v prvním kole. "Lucka byla docela skeptická," prozrazuje Hlaváčková.

FINALISTKY. Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká neuspěly v souboji o titul ve
FINALISTKY. Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká neuspěly v souboji o titul ve

Jenže nakonec si ve Wimbledonu zahrály šest zápasů. Porazily výborné Italky Vinciovou s Erraniovou i jejich krajanky Pennettaovou se Schiavoneovou. Ve finále vyzvaly sestry Venus a Serenu Williamsovy. 

Na skvěle hrající Američanky nestačily, ve finále prohrály 5:7, 4:6. "Známe je až moc dobře. Když jsou v takové formě, nedá se s nimi na trávě hrát," tvrdí Hradecká.

V prvním setu ji deblová partnerka šokovala otázkou: Jsi aspoň trochu nervózní? "Nejsem," odpověděla jí. Finále na centrálním kurtu si užily, snažily se, usmívaly.

Fotogalerie

A jako bonus dostaly od organizátorů pozvánku na večeři šampionů. Nadšeně si prodloužily londýnský pobyt o další den a nechaly se hýčkat. "Těch šatů, co jsme měly na výběr!" rozplývala se Hlaváčková. "Krásný zážitek," přitakala Hradecká.

Než se do wimbledonského areálu vrátí na olympijský turnaj, odskočí si Hlaváčková na turnaj do Baku a Hradeckou čeká antuka v Bastadu. Změn povrchu se nebojí. "Vrátit se zas z antuky na trávu by nemuselo být špatný," odhaduje Hradecká. Letos se jí dařilo na kritizované modré antuce v Madridu, kde si zahrála v semifinále proti Sereně Williamsové, i na neoblíbené trávě. "Učím se víc sžívat s daným povrchem," vysvětluje.

Při premiéře pod pěti kruhy se české deblistky asi budou muset sžít s rolí favoritek čtyřhry. O medaili však pořád nemluví. "Blíž k ní máme možná tak akorát v hlavě," směje se Hlaváčková. "Ale herní sebevědomí asi trošku větší máme," přizná Hradecká. "A soupeřkám jsme snad vyslaly varování."

Autor:

Nejčtenější

Károlyi má cenu Mezinárodního olympijského výboru, gratuloval mu i Gott

Ombudsman Českého olympijského výboru Alexander Károlyi převzal ocenění...

Ombudsman Českého olympijského výboru (ČOV) Alexander Károlyi dnes převzal cenu Mezinárodního...

Další z rubriky

Stolní tenista hvězdou internetu. Na paralympiádě předvedl famózní úder

Britský stolní tenista David Wetherill na paralympiádě.

VIDEO Odvážně se vrhnul za míčkem a úžasným forehandovým topspinem překvapil německého soupeře. "To byl...

Šampioni předávali vydražené věci, peníze pomohou i chlapci na vozíku

Úspěšní dražitelé a zástupci českých medailistů pózují po slavnostním předávání.

VIDEO "Přeju hodně bezpečné zábavy s ostrým kordem," smál se pětibojař David Svoboda. "Moc gratuluju,"...

Olympionici byli na Hradě. Dobře, že jsem z Londýna odjel, řekl Klaus

České medailisty z olympijských her v Londýně přijal ve čtvrtek ve svém sídle

VIDEO Šup do gala a hurá na Hrad! České medailisty z olympijských her v Londýně přijal ve čtvrtek ve svém...

Najdete na iDNES.cz