Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pátek 20. října 2017 Vendelín

Koupí někdo deblovku? S podpisem olympijského medailisty, vyzývá Ježek

Vavřinec Hradilek (vlevo) a Stanislav Ježek | foto:  Dan Materna, MAFRA

2 2012
Londýn (Od zpravodajky iDNES.cz) - Druhou společnou jízdou na deblkanoe si zapsali životní výsledek, na olympijských hrách v Londýně skončilo duo Vavřinec Hradilek, Stanislav Ježek deváté. "Co jsme předvedli, byl pro mě zážitek," smál se stříbrný medailista mezi kajakáři Hradilek. "Je frajer, že do toho se mnou jako jediný kajakář na světě šel," složil poklonu svému parťákovi Ježek.

Takže spokojeni?
Hradilek: Naprosto. I s tou cílovou rovinkou, kde mi v poslední brance vypadlo pádlo a málem jsme tam nedojeli, to bylo super.
 
Už jste nemohl?
Nééé. Jak nejsem zvyklej s tímhle pádlem pádlovat, a když jsem viděl, jak se mi list blíží v poslední bráně k pravé tyčce, tak jsem ho pootočil a z horní ruky mi vypadlo. Trošku ve mě hrklo, abychom tam ještě nespadli.
  
Stando, hlídal jste si den před závody parťáka, který byl slavit stříbro?
Já jsem hlídal hlavně sebe. Z toho důvodu jsem do Českého domu ani nevyrazil. Říkal jsem si, že to musí Vávra pořádně oslavit a by bylo dobrý, aby na dnešní jízdu aspoň jeden z nás dvou viděl na branky. Akorát jsem čekal, jestli vůbec stihne ráno autobus. Ale překvapil mě. Jako profík vzal závod vážně , přišel včas a naprosto…
Hradilek: Střízlivej.
Ježek: V pohodovém stavu.
Hradilek: Já jsem na ty piva fakt neměl čas. V Českém domě to bylo naprosto neuvěřitelný. Byl jsem tam od půl devátý do jedný a a vlastně si z toho skoro nic nepamatuju... A to jsem právě neměl v sobě alkohol. Euforie. Pak jsem stejně nemohl spát. Kdybych si těch piv dal víc, možná bych usnul líp. Měl jsem jich tak pět, ale to se mnou nic neudělalo. To jsou malý. Navíc mi předtím trenér v jídelně naordinoval bůček. Takže jsem se promastil.
 
A kolik jste toho před semifinále deblkanoí naspal?
Přišel jsem tak v půl druhý, usnul asi v půl třetí, v půl šestý jsem se vzbudil a už jsem neusnul. Fyzicky jsem se cítil naprosto v pohodě. Nikde jsme nic nehrotili, jen v určitých pasážích jsme museli zabrat a v cíli jsem oproti mé finálové jízdě na kajaku nebyl vyčerpaný ani trošku.

Už jste stihl odpovědět na všechny gratulace ke stříbru?
Ne, to nejde.

Byla to vaše poslední jízda na deblu nebo se ještě občas svezete na tréninku?
Ježek
: Myslím, že trénink nás úplně moc nebaví, to jsme asi ukázali i před olympiádou... Ale možná si spolu někde do lodi sedneme, když někdo projeví velkej zájem, aby nás ještě spolu viděl. Někde pro diváky.
Hradilek: Ty si o to říkáš.
Ježek: Ale my opravdu nemáme právo nikde moc startovat. Tady to byla rarita a jsem strašně rád za to, že jsme jeli.

Budete vracet loď výrobci, nebo si ji necháte?
Hradilek: Asi ji vrátíme, tak zněl původní plán. Zase co bychom s ní na druhou stranu dělali? Sušit ji doma nebudeme. Ale před závodem jsme říkali, že vypadá jako nová.
Ježek: Takže kdyby měl někdo zájem ji koupit - byla na olympiádě, seděl v ní stříbrný medailista Vavřinec Hradilek, je téměř nejetá... Je na prodej. S vlastnoručním podpisem bude.

Najdete na iDNES.czmobilní verze