Dějiště úvodního ceremoniálu ZOH přišlo o střechu

6 2007
Vancouver - Ve Vancouveru se v pátek zřítila nafukovací střecha haly BC Place, která má za tři roky hostit zahajovací a závěrečný ceremoniál zimních olympijských her i slavnostní předávání medailí. Konstrukce střechy, již tvoří speciální teflonem potažená tkanina ze skelných vláken, podle všeho nevydržela tíhu mokrého sněhu, který napadal při deštivé a sněhové bouři.

Stadion, který je označován za největší přetlakovou halu světa, byl v době incidentu prázdný a nehoda si nevyžádala žádné zranění.

Ze zbytku konstrukce byl pro jistotu rovněž vypuštěn vzduch, a tak se střecha propadla až na hrací plochu. Podle místních činitelů neohrozí událost přípravu her, protože střechu lze poměrně snadno a rychle opravit, údajně do dvaceti dnů. "To kompletní vypuštění bylo kontrolované," řekl generální manažer stadionu Howard Crosley kanadským médiím.

Aréna s kapacitou 60.000 míst byla postavena v roce 1983 a je domácím stadionem klubu amerického fotbalu BC Lions. Podle svědků se část konstrukce uvolnila a zbytek dokonal vítr, jehož nápor střecha nevydržela. Prostor byl evakuován a na přilehlých cestách byla zastavena doprava. Přesná příčina incidentu není ještě známa.

Zahajovací olympijský ceremoniál v BC Place bude v roce 2010 historickou premiérou, protože na zastřešeném stadionu se ještě podobná slavnost při nejvýznamnější sportovní události nekonala.

Autoři: ,

Další z rubriky

Jágr bude tváří hokejového turnaje ZOH 2022 v Pekingu, prozradil Tvrdík

Jaromír Jágr během tréninku s dětmi na třineckém ledě

Jaromír Jágr bude tváří hokejového turnaje zimních olympijských her v Pekingu v roce 2022. Bude...

Kajakář Dostál bude moci na OH v Tokiu bojovat o tři medaile

Český kajakář Josef Dostál obhájil titul na trati 500 metrů a získal čtvrté...

Kajakář Josef Dostál může na olympijských hrách v roce 2020 v Tokiu pokusit vybojovat hned tři...

Šéf MOV Bach podpořil italskou kandidaturu na zimní olympiádu 2026

Prezident Mezinárodního olympijského výboru Thomas Bach během zasedání v...

Společná kandidatura Milána a Cortiny d'Ampezzo na pořádání zimních olympijských her 2026 může...

Najdete na iDNES.cz