Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pátek 20. října 2017 Vendelín

Dějiště úvodního ceremoniálu ZOH přišlo o střechu

6 2007
Vancouver - Ve Vancouveru se v pátek zřítila nafukovací střecha haly BC Place, která má za tři roky hostit zahajovací a závěrečný ceremoniál zimních olympijských her i slavnostní předávání medailí. Konstrukce střechy, již tvoří speciální teflonem potažená tkanina ze skelných vláken, podle všeho nevydržela tíhu mokrého sněhu, který napadal při deštivé a sněhové bouři.

Stadion, který je označován za největší přetlakovou halu světa, byl v době incidentu prázdný a nehoda si nevyžádala žádné zranění.

Ze zbytku konstrukce byl pro jistotu rovněž vypuštěn vzduch, a tak se střecha propadla až na hrací plochu. Podle místních činitelů neohrozí událost přípravu her, protože střechu lze poměrně snadno a rychle opravit, údajně do dvaceti dnů. "To kompletní vypuštění bylo kontrolované," řekl generální manažer stadionu Howard Crosley kanadským médiím.

Aréna s kapacitou 60.000 míst byla postavena v roce 1983 a je domácím stadionem klubu amerického fotbalu BC Lions. Podle svědků se část konstrukce uvolnila a zbytek dokonal vítr, jehož nápor střecha nevydržela. Prostor byl evakuován a na přilehlých cestách byla zastavena doprava. Přesná příčina incidentu není ještě známa.

Zahajovací olympijský ceremoniál v BC Place bude v roce 2010 historickou premiérou, protože na zastřešeném stadionu se ještě podobná slavnost při nejvýznamnější sportovní události nekonala.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze