Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Deset milionů hokejistům za obhajobu Nagana

15 2002
Praha - Odměnu deseti milionů korun si vyslouží čeští hokejisté, pokud obhájí na olympijských hrách v Salt Lake City svůj velkolepý triumf z Nagana. Zlatá medaile ze závodu jednotlivců je Českým olympijským výborem (ČOV) oceněna na jeden milion. Celkově se náklady na učast české výpravy v údolí Solného jezera pohybují mezi 22 - 24 miliony. Část z nich zaplatí sponzoři, zbytek je hrazen ze státní dotace na reprezentaci. "Částka je samozřejmě do státního rozpočtu dlouhodobě začleněna," upozornil Milan Jirásek, předseda ČOV. Českou nominaci na ZOH tvoří 78 sportovců

Dalších 20 milionů už ČOV poskytl jednotlivým svazům na přípravu v dějišti ZOH. "Publikování přesných údajů vidím jen nerad," přiznal Jirásek, který se obává ohlasů veřejnosti. "Lidé se totiž občas nezeptají, kam se ztratily miliardy z krachujících bank. Řídí se však podle toho, kolik vidí na své výplatní pásce a tahle investice by se jim nemusela líbit," vysvětloval první muž ČOV, proč by se mohly náklady na účast v Salt Lake City stát trnem v oku některých škarohlídů.

"Návratnost je přitom nevyčíslitelná, jedná se o reprezentaci České republiky po celém světě a já v tom nevidím plýtvání," pravil Jirásek. Pokračoval, že zimní olympijské hry bude sledovat jen na televizních obrazovkách 3,4 miliardy diváků na celé planetě. "A já doufám, že čeští sportovci naši republiku zviditelní nejen velkým počtem, ale i svými výkony," dodal.

Odměny českým sportovců za zisk olympijské medaile odpovídají světovým normám. "Peníze jsou pro ně navíc až na několikátém místě, nedokážu si představit, že by deset milionů znamenalo pro třiadvacet bohatých hokejových profesionálů nějakou motivaci," podotkl Jirásek. "  

ODMĚNY ČOV ZA MEDAILOVÁ UMÍSTĚNÍ NA ZOH

Hokej: 1. = 10 000 000 korun
            2. =   7 000 000
            3. =   5 000 000

Jednotlivci: 1. = 1 000 000 
                    2. =    500 000
                    3. =    300 000

Družstva: 1. = 1 500 000
                 2. =    750 000
                 3. =    600 000

Realizační týmy: 1. = 190 000
                            2. = 130 000
                            3. =   80 000

Autor:


Nejčtenější

Křik ženského pelotonu. Cyklistkám se nelíbí trať na olympiádě v Tokiu

Zlatou medaili v silničním závodu s hromadným startem v Riu vyhrála po...

Pořadatelé letní olympiády v Tokiu 2020 zveřejnili tratě mužského a ženského silničního závodu....

Další z rubriky

Norové žádají vrácení dopingových medailí


Oslo Představitelé Norského olympijského výboru vyzvali podle rakouské tiskové agentury APA Mezinárodní...

Zlatou medaili dostala Slucká až doma


Moskva Kopii zlaté olympijské medaile dostal krasobruslařka Irina Slucká během slavnosti na Rudém náměstí...

Lyžaři byli vymazáni z olympijských listin


Kuala Lumpur Rakouští běžci na lyžích Marc Mayer a Achim Walcher byli dodatečně vyloučeni z letošních zimních...Najdete na iDNES.cz