Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Deset testů bylo pozitivních

8 2000
S y d n e y - Mezi dvanácti stovkami odebraných vzorků je podle zástupců Mezinárodní antidopingové agentury WADA deset pozitivních případů. Generální sekretář agentury Harry Salvasamy to na setkání s členy exekutivy Mezinárodního olmypijského výboru vyčíslil přesně, že dopingoví komisaři provedli 1811 testů při trénincích, z nichž 1200 bylo dosud analyzováno. Do pátečního zahájení olympijských her chtěla WADA provést asi dva a půl tisíce zkoušek trénujících sportovců.

Salvasamy odmítl říci jména deseti hříšníků. Jistý je zatím jen jeden, britský dráhový cyklista Neil Campbell, který už byl vyloučen z olympijského týmu.

"Ostatní jsou stále vyšetřováni kvůli náznakům možného pozitivního nálezu," řekl sekretář agentury, kterou počátkem letošního roku MOV zavedl jako hlavního aktéra boje proti dopingu. Do jejího programu se postupně zapojilo všech osmadvacet letních olympijských sportů.

Vedle mimosoutěžních testů uskuteční antidopinková agentura během olympiády přes 2000 kontrol během samotných závodů a dalších 500 testů na hormon erythropoetin (EPO), převážně u vytrvalostních sportovců. Tyto vzorky budou zkoumány novou metodou na základě kombinace analýzy vzorku moči a krve, kterou nedávno objevili vědci z Francie a Austrálie.

Autor:


Nejčtenější

Křik ženského pelotonu. Cyklistkám se nelíbí trať na olympiádě v Tokiu

Zlatou medaili v silničním závodu s hromadným startem v Riu vyhrála po...

Pořadatelé letní olympiády v Tokiu 2020 zveřejnili tratě mužského a ženského silničního závodu....

Další z rubriky

Tenk vystřílel druhý český bronz


VIDEO S y d ne y O třetí olympijskou medaili pro české barvy se dnes ráno postaral český střelec Martin Tenk, který...

Karabec si zlatou medailí splnil sen


S y d n e y Zlatou medilovou sbírku na paralympijských hrách v Sydney rozšířil stolní tenista Ivan Karabec,...

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...Najdete na iDNES.cz