Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Sobota 21. října 2017 Brigita

Desetibojař Šebrle stále ještě dohání tréninkové výpadky

Roman Šebrle - Desetibojař Roman Šebrle hází oštěpem během kladenského mítinku. | foto:  Radek Cihla, MAFRA

17 2008
Tuzemští olympionici pomalu začínají balit kufry před odletem na olympiádu. Nebude mezi nimi chybět ani jediný český obhájce zlaté medaile z Atén, desetibojař Roman Šebrle.
Doporučujeme

Atlet pražské Dukly má letos zatím na dráze za sebou jediný desetiboj. V rámci Fortuna TNT Meetingu v Kladně splnil limit pro účast na hrách. Nepříjemná zranění jeho přípravu na vrchol sezony zatím dost komplikovala.

"Taková příprava, jakou bych si představoval, ta mi unikla," přiznává Šebrle. "Dvakrát jsem se zranil, ale zdá se, že to celkem slušně doháním. Zatím jsem připraven tak na půl. Právě mi skončilo jedno soustředění, ale dalších čtrnáct dní ještě budu dřít," plánuje vícebojař trénink do poslední možné chvíle.

Elán do tréninku neubírá světovému rekormanovi ani skutečnost, že se světový svátek koná v rozporuplné zemi. "Pro mě je tam především olympiáda a já se na ní strašně těším," říká přesvědčivě.

"Byl jsem už na dvou olympiádách a je to něco neopakovatelného. Úžasná atmosféra je cítit na každém kroku, ať už ve vesnici, ve městě nebo na sportovištích. Olympiáda je prostě jedinečná a pro sportovce je to nej, co může zažít."

Šebrle nechce podléhat různým názorům či nátlakům, o realitě se přesvědčí osobně. "Samozřejmě, je to v Číně, v hodně diskutované zemi. Já sám jsem na tu zemi zvědav, určitě se podívám i jinam, než jenom na sportoviště a udělám si svůj obrázek."

Kromě hodin poctivého a tvrdého tréninku bude mít Šebrle s sebou i povolený doping. V Asii jej bude doprovázet manželka Eva. "Ona je moje nejdůležitější opora, podporuje mě celý rok. Má pochopení pro to, že musím odjet na soustředění, že musím jít po obědě spát, abych aspoň trochu zregeneroval na druhou fázi... Tohle všechno je od ní to nejdůležitější. A když bude se mnou i v Číně a já budu vědět, kde sedí, i to mě bude pohánět kupředu," sklání poklonu své životní partnerce.

Děti však s rodiči do Číny nepojedou. "Jsou ještě malé, šest a dva a půl roku. Cestovat do Číny, do takové velké neznámé země, to bych neriskoval," má jasno hrdý otec který odmítá, že by byl s potomky jen ojediněle.

"Nebývám od nich tak často pryč, jako spíš bývám dlouho pryč," vysvětluje. "Bývá to tak, že jsem měsíc pryč a pak tři měsíce doma. V té době se samozřejmě snažím být s nima co nejvíc. Stýskat se mi ale po nich bude hodně," prozradí.

Jediné, na co nechce v těchto dnech žhavá česká medailová naděje ještě odpovídat, jsou předstartovní prognózy. "Pokud těch posledních čtrnáct dní tréninku vydržím zdráv a dokončím vše podle plánu, tak si myslím, že to bude zajímavé. Ale vydržte těch čtrnáct dní a pak vám řeknu skoro přesně, jak vidím své šance."

Autor:


Témata: Roman Šebrle
Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze