Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 17. října 2017 Hedvika

Desetibojař Šebrle zvažuje, zda v Londýně bude závodit. Bolí ho pata

Roman Šebrle | foto: Reuters

2 2012
Londýn (Od zpravodajky iDNES.cz) - O čtvrtý start na olympijských hrách bojoval do poslední chvíle. Ale jestli se v Londýně opravdu představí, ještě jasno není. Olympijského vítěze v desetiboji z Atén 2004 Romana Šebrleho totiž trápí bolavá pata.

I proto ve čtvrtek dopoledne poslal šéftrenérovi české atletické výpravy Tomáši Dvořákovi esemesku: Zkus zajistit, aby byl připravený Adam Helcelet.

"Zatím jsme spolu nemluvili, pouze jsem mu esemeskou odpověděl," řekl Dvořák. A společně s Františkem Fojtem, ředitelem Českého atletického svazu, začali zjišťovat možnost výměny závodníka ve startovním poli desetiboje.

"Já bych to nazval plánem B. Zatím nevím nic víc o Romanových problémech, tak bych k tomu řekl jediné: Pořád má týden na to, aby se dal dohromady," dodal bývalý trojnásobný mistr světa Dvořák.

Sedmatřicetiletý Šebrle letos dlouho bojoval s Adamem Helceletem o limit na olympijské hry. Ziskem 8097 bodů na mítinku v Kladně splnil olympijský B-limit a jistotu startu na své čtvrté olympiádě získal na evropském šampionátu v Helsinkách, kde skončil lépe než Helecelet.

Jenže jestli se bývalý světový rekordman v Londýně postaví na start, jisté není. Už na soustředění v Itálii ho totiž začala pobolívat pata.

"Mám s ní problémy, necítím se stoprocentně fit. I když jsem plný sil, radši jsem informoval Tomáše, aby pro případ, že nebudu moct startovat, byl jako alternativa připravený Adam," vzkázal Šebrle. "Nechtěl bych něco maskovat a pak se odhlásit den před závodem."

Desetiboj však startuje 8. srpna. "Definitiva musí padnout den před závodem, kdy se uzavírají přihlášky," zdůraznil Dvořák.

Jako trenér Adama Helceleta svého svěřence zatím nekontaktoval. "Teď je v přípravě na závod na konci měsíce, vůbec nevím, v jakém stavu by sem mohl přijet. Ani nechci. Roman ještě neřekl poslední slovo," dodal Tomáš Dvořák.

Najdete na iDNES.czmobilní verze