Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Detektivka a rocková hudba. Při letu na olympiádu se skokan Janda nenudil

10 2010
Vancouver (Od zvláštních zpravodajů iDNES.cz) - Mohl letět přímým spojem až do dějiště olympijských her už minulý týden. Místo toho ale dal skokan na lyžích Jakub Janda přednost závodům a do Vancouveru se vydal až v úterý. Ale už bez komfortu. Náročné více než patnáctihodinové cestování s přestupem ale zvládl. "Ale stejně asi vynechám středeční trénink," usmál se na palubě letadla směr Vancouver.

Janda se na olympiádu vydal po vlastní ose. Z Frenštátu autem do Vídně, odtud letadlem osm hodin do Toronta. A při prvním přistání na kanadské půdě další tři hodiny čekání na přípoj do Vancouveru.

Přestože cestoval sám, nenudil se. Společnost mu ve sluchátkách dělala oblíbená rocková hudba a detektivka, do níž zabořil svůj pohled, jakmile zapnul bezpečnostní pás.

přivezou mu vysněnou knihu?

Je milovníkem knih Dana Browna (Šifra mistra Leonarda, Andělé a Démoni atd.).

A už se nemůže dočkat další. Jakub Janda proto netrpělivě očekává přílet svého kamaráda Borka Sedláka do Vancouveru.

Právě Sedlák působící v roli asistenta trenéra Jiroutka má někdejší skokanské jedničce přivézt Brownovo nové dílo Ztracené symboly.

"Vím, že v angličtině už vyšla a tento týden měla vyjít i u nás. Tak doufám, že ji Borek sehnal a že mi ji přiveze," usmál se Janda.

"Určitě je takovýto způsob cestování náročný, ale za ty roky jsem si už zvykl. Vyrovnávám se s tím velice rychle," usmíval se letos dvaatřicetiletý reprezentant, který minulý týden sedmým místem v německém Willigenu zaznamenal svůj nejlepší výsledek v letošním Světovém poháru.

Ve Vancouveru doplní sestavu Cikl, Hájek, Koudelka a Hlava, již už v pátek čeká kvalifikace na úvodní závod. "Do té doby toho asi moc nestihnu," přiznává Janda, který si chce po cestě především odpočinout.

"Proto asi vynechám první oficiální trénink. Budu se dávat dohromady, abych byl fit na další trénink a hlavně kvalifikaci."

Před čtyřmi lety odjížděl do Turína jako lídr Světového poháru a čerstvý vítěz prestižního Turné čtyř můstků.

Každý tehdy od něj očekával medaili, ale Janda skončil desátý a třináctý.

"I já jsem v tu medaili ve skrytu duše doufal," přiznal. Letos v pozici favorita necestuje a to mu může pomoci. "Teď můžu jen překvapit. A když se to nepovede, tak to zase nebude taková tragédie."Najdete na iDNES.czmobilní verze