Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dětská hvězda už zpívala i s Jacksonem

15 2000
S y d n e y - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Slavnostní zahájení olympijských her mělo dvě hlavní hrdinky. Tou největší zůstane nepochybně australská atletka Cathy Freemanová, která padesát minut před půlnocí zdejšího času zažehla olympijský oheň, mnohem dříve si však diváky získala třináctiletá školačka v růžových šatičkách. Dívka jménem Nikky Websterová předváděla odvážné artistické kousky, ale ukázala se i jako zdatná tanečnice a zpěvačka. Její postava naivního zasněného devčátka propojila všechny obrazy hodinového představení, které mělo připomenout australské historické tradice. Dalších bezmála osmnáct tisíc účinkujících vystupovalo vždy pouze v jediném obraze.

Malá Nikky se sice objevila poprvé v životě před stotisícovým publikem na stadionu a miliardou televizních diváků, ale své zkušenosti s monstrózní show už měla. Na fotbalovém stadionu v Sydney před časem vystupovala po boku Michaela Jackson při jeho koncertním turné History.

Tentokrát se jejím pěveckým partnerem stal aboriginský zpěvák a tanečník Djakapurra Munyarryun, s nímž vystupovala v podobenství připomínajícím setkání evropských přistěhovalců s domorodým obyvatelstvem.

Parádním číslem žákyně osmé třídy McDonaldovy školy v Sydney bylo hned její premiérové vystoupení v obraze oslavujícím moře. Nikkyna hrdinka snila sen o mořských hlubinách, který se jí začal vyplňovat. Malá artistka se na lanech vznášela padesát metrů nad stadionem, plavala mezi korálovými útesy, medúzami a tisíci rybek představovaných dětmi dole na ploše i dalšími odvážlivci létajícími ve vzduchu. Z tribuny celá scenérie působila jako pohled na Velký bradlový útes.

Svět poznal nadanou Nikky Websterovou poprvé, Australané ji už znají šest let. Hrála v několika televizních seriálech a účinkuje i v muzikálech.

Třináctiletá herecká hvězda Nikki Websterová byla jednou z hlavních postav slavnostního zahájení olympijských her

Autor:


Další z rubriky

Olympijští medailisté dostali odměny


P r a h a Šeky v hodnotě přes pět a půl milionu korun dostali olympijští medailisté ze Sydney a jejich...

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...

Michal Stefanu vyučil Korejce a má zlato


P r a h a Český paraplegik Michal Stefanu porazil na paralympijských hrách v Sydney ve finále dvouhry mužů ve...Najdete na iDNES.cz